Anasayfa / Eğitim / 2016 KPSS Sınav Soruları Akılda Kalanlar

2016 KPSS Sınav Soruları Akılda Kalanlar

2016 kpss sınavına rekor bir katılım gerçekleşti.Türkiye’nin dört br yanında yaklaşık 3.5 milyon aday sınav da ter döktü.7 den 70 e her  yaş grubundan insan bu sınava girererek memurluk için şansını denemek istedi.

Sınavdan çıkan adayların vermiş olduğu yorumlara göre sınavın çok fazla zor olmadığı ama çeldiri sorularında yer aldığı yöndeydi.

20166 kpss soruları arasında en fazla dikkat çeken sporulardan biris de Ömer Halis Demir’in adının verildiği üniversitenin hangi ilde olduğu sorusuydu.Bu soruya bir çok sınava giren adayın doğru cevap verdiğini sınav çıkışında gözlemleyebiliyoruz.

Bir diğer ilginö soru ise apartman sorusu ki bu soruyu çözmek için apartman bile çizdiğini söyleyen öğrenciler var.

Cumhurbaşkanı olmadığında  yerine kim bakar şeklinde ki kpss 2016 sorusuna da adayların bir çoğu tbmm başkanı şıkkını işaretlediğini söyledi.

Kpss 2016 sınavında adaylara şeker verilmemesi de bir başka dikkat çeken detay olarak gösterildi.

Sınav sırasında kalem,silgi, kalemtraş ve selpak verilen adaylar şekersiz sınava girdi.

Sınavda ayrıca dikakt çeken bir başka soru ise en uzun fakülte eğitimi nerede verildiği yönende ve bu soruya da tıp fakültesi cevabı verilmiş.

2016 kpss de çıkan sorulardan bir başkası ise; bozlak türküleriyle meşhur olan muharrem ertaş sorusuydu.

2016 KPSS soruları arasında olimpiyat oyunalrı sorusuda dikkat çeken sorular arasında gösterildi. 2016 eylül ayında düzenlenen paralimpik oyunları nerede düzenlendi?sorusunun cevabı brezilya olarak söylendi.

2016 kpss soruları arasında coğrafya sorularından şekilli olan sorulardan erozyon cevaplı 1 adet soru olduğu belirtildi.

Sınavın tarih bölümü soruları arasında asya hun devleti kurucusu Teoman sorusu da bir başka hatırlanan sorulardandı.

KPSS 2016 Türkçe sorularının genel bir Türkçe soru mantığında olduğu belirtildi.Ayrıca 2016 kpss tarih sorularının da adayları çok fazla zorlamadığı yoruma açık sorular olduğu söylendi.Halkçılık konulu bir sorunun olduğu belirtildi.

2016 kpss coğrafya soruları arasında bölgelerin iklimsel ösellikleriyle alakalı bir soru vardı.Ayrıca 2016 kpss de coğrafya alanında en fazla dikkat çeken soru Baş meridyen için günümüzde kabul edilen yaygın kanı Londra’nın Greenwich kasabasından geçtiği yönündedir ve bu sorunun cevabı da İngiltere olarak düşünülmektedir.

1975 Hababam sınıfı yönetmeni kimdir? cevap Ertem eğilmez olarak verilmiştir.

Ohal süresi en fazla ne kadar olmalıdır? sorusu 6 ay olarak düşünülmektedir.

Hangisi Suriye sınır kapısı değildir?Sorusunun cevabı Gürbulak olacaktır.

27 yıllık CHP iktidarının sona erdikten sonra hangi parti gelmiştir. Bu sorunun cevabı Demokrat Parti olacaktır.

2016 kpss sınav sorularına ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

yokdilsinavi

GELECEĞİN EN POPÜLER BÖLÜMLERİ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM VE ANİMASYON BÖLÜMÜ NEDİR?NEDEN BU PROGRAMI OKUMALISINIZ? Türkiye de ve dünyada animasyon ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir