Anasayfa / Mobil / Android / Android 6.0 Marshmallow Bir Türlü Yükselemiyor!

Android 6.0 Marshmallow Bir Türlü Yükselemiyor!

Piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun zaman geçse de Android Marshmallow bir türlü istenilen kullanıcıya ulaşamadı. Hala sürünen Android 6.0 Marhsmallow destekleyen cihazların sadece yüzde 0.5‘inde kullanılıyor.

Google firması geçtiğimiz günlerde Android işletim sisteminin farklı sürümlerini çalıştıran aktif cihazların bir listesini yayınladı. Listede uzun zaman önce piyasaya çıkan Android 6.0 Marshmallow ise ilgi çekici bir konumda.

Google’ın Android 6.0 Marshmallow’u yaymaya başlamasının üzerinden 2 ay geçti. 2 aylık süreç içerisinde yükselişe geçmesi beklenen Android’in son sürümü kullanıcılarda çok az bir hareketlenme yaşattı. Geçtiğimiz günlerde Android 6.0.1güncellemesi kullanıma sunulmasına rağmen Android 6.0 aktif cihazların sadece %0.5’inde kullanılıyor. Sebebi nedir bilinmez ama kullanıcıların hali hazırda kullandıkları Android sürümlerinden memnun oldukları apaçık görülüyor.

Tabloya bakıldığında bazı ilginç detaylarda karşımıza çıkıyor. Andorid 4.4 Kitkat 2 sene önce piyasaya çıkmasına rağmen halen daha %36.6‘lık kullanıcı oranıyla en fazla tercih edilen Andoid sürümü olarak görülüyor. Önceki tablolara bakıldığında ise en yüksek büyüme oranının ise Android 5.x Lolilopsürümlerinde olduğu görülüyor. Şu anki istatistiklere göre Kitkat ve Lolipop akıllı telefonları esir almışa benziyor. İlerleyen günlerde ise Marshmallow‘un akibeti ne olacak göreceğiz.

Peki size göre Marhmallow’un bu başarısızlığının arkasında yatan şey nedir ? Görüşlerinizi bekliyoruz…

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir