Anasayfa / Teknoloji / Apple’a Daha İnce Ekranlar Geliyor

Apple’a Daha İnce Ekranlar Geliyor

Gelen haberlere göre Apple yeni iPhone’larında daha ince, daha parlak ve daha verimli ekranlar kullanmak için çalışmalara başladı.

Gelen haberlere göre Apple firmasının, Tayvan’da bir üretim fabrikası kurarak yeni ekran teknolojileri üzerine çalışmalar başlattığı ifade ediliyor. Üretim fabrikasında çalışan üreticilerin ise daha öncelerden “AU Optronics ve Qualcomm” firmalarında çalıştığı da gelen haberler arasında yer oluyor.

Söylentilere göre binada 50’den fazla uzman mühendis ve çalışan yer alıyor. Geçtiğimiz ay Korea Times tarafından yapılan açıklamalarda ise 2018 yılında piyasada olacak iPhone’larda OLED ekran olacağını ve bu ekranların üretiminden Samsung sorumlu olacak şeklinde ifade edilmişti. Gelen haberlerde de OLED ekranların kullanılacağı dile getiriliyor. Öte yandan 2018 yılında piyasada olması beklenen iPhone 8’lerde OLED ekran olup olmayacağı ise henüz kesinlik kazanmadı. Eğer gelen haberler doğruysa Apple’in yeni telefonlarında kendi ekranlarını kullanacağı rahatlıkla söylenebilir. iPhone’larda şu an kullanılan ekranlar ise LG firması tarafından üretiliyor.

 

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir