Anasayfa / Teknoloji / Bugün MWC 2016 Mobil Dünya Kongresi Toplanıyor..İşte Markalar Listesi

Bugün MWC 2016 Mobil Dünya Kongresi Toplanıyor..İşte Markalar Listesi

MWC16-Coverage-Hero-650x432

Dünyanın en büyük mobil etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı zaman kaldı. Pek çok firma bu etkinlik sırasında ürünlerini tanıtacak ve birbirleriyle kıyasıya yarışacak. Peki bu etkinlikte firmalar hangi cihazları tanıtacak dersiniz?

22-25 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehri bir “mobil şenliğinin” merkezi haline gelecek. Sayısız firma bu etkinlikte yer alacak ve geliştirdikleri teknolojilerini sergileyecek. Teknoloji severlerin oldukça fazla haz alacağı bir etkinlik olacağını söylememiz şimdiden mümkün. Bu etkinlik sırasında ürünlerini tanıtacak teknoloji devlerinin ürünlerini merak ediyorsanız Tamindir’den ayrılmayın. Lafı fazla dolandırmadan ilk firma ile başlayalım.

 

Samsung

samsung

MWC 2016’da Samsung’dan oldukça fazla şey bekleniyor. Üreticinin yeni amiral gemisi S7 ve S7 Edge’nin bu etkinlikte tanıtılacağı haftalar öncesinde kesinleşmişti. Güney Koreli üreticinin bu fuarda Gear 360 sanal gerçeklik kamerasını da tanıtmasını bekliyoruz. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan iddalara göre bu etkinlik kapsamında Samsung, Galaxy Tab S3 ailesine 2 yeni tablet daha kazandırabilir. Öte yandan hızlı ödeme yöntemi Samsung Pay’de bu etkinlik kapsamında görücüye çıkacak.

LG

lg-logo

LG bu hafta içerisinde ardı ardına bombaları patlattı ve MWC 2016’ya tam kapsamlı gireceğini gösterdi. Kısaca bu etkinlikte LG’den de çok şey bekleniyor. Şirketin amiral gemisi olan G serisi telefonların sonuncusu G5, bu etkinlik kapsamında ilk kez görücüye çıkacak. Ayrıca resmi olarak duyurulan X serisine ait 2 telefon daha LG’nin standında yer alacak. Öte yandan G4 Stylus serisi telefonunu geliştiren üretici, Stylus 2 adıyla tekrar tanıtım yapacak.

 

SONY

Sony-logo

Geçtiğimiz aylarda Xperia Z5’i piyasaya süren Sony’nin bu etkinlik kapsamında yeni amiral gemilerine yönelmeyeceğini tahmin ediyoruz. Onun yerine Sony, orta ve giriş seviyesi telefonlarla karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte Z4 tabletini tanıtan şirketin, bu etkinlikte Z5 tablet ile karşımıza çıkması bekleniyor. Öte yandan giyilebilir teknolojiler üzerine ürünleri görmemiz de ihtimaller dahilinde. Sony bu etkinlikte bizleri şaşırtabilir.

HUAWEİ

 

huawei-logo

Bir süre mobil dünyadan elini ayağını çeken Huawei’nin bu etkinlik ile tekrardan şaha kalkmasını bekliyoruz. Geçtiğimiz aylarda sızan haberlere göre Huawei, P9 telefonunu bu etkinlik kapsamında tanıtacak. Öte yandan “Bu Yıl 4 Farklı Huawei P9 Modeli Görebiliriz“. Huawei cephesinde işler biraz hızlı yürüyor ve bu nedenle ne gibi yenilikler göreveğimizi söylemek biraz zor. Huawei sürprizlerle dolu

HTC

HTC-logo

Şu sıralar mali açıdan zor günler yaşayan üretici, bu etkinlik kapsamında 2 farklı telefon ile karşımıza çıkabilir. Bu etkinlikte HTC’nin, One A9 ve One X9 telefonlarını tanıtmasını bekliyoruz. Ayrıca üreticinin ortaklıkla ürettiği fitness odaklı ürünü UI Healtbox’ın da bu etkinlik kapsamında görücüye çıkması olası. Öte yandan tablet sektöründe de adından söz ettiren firma belki birkaç tablet ile karşımıza çıkabilir.

BlackBerry

BlackBerry-Logo

Geçtiğimiz yıl Android dünyasına ilk adımını atan BlackBerry, bu işletim sistemini sevmiş olacak ki, yeni telefonları üzerinde çalışıyor. Android telefon geliştirdiği bilinen üreticinin bu telefonu ilk kez MWC 2016 kapsamında görücüye çıkarmasını bekliyoruz. Bu telefonun Vieanna kod adıyla piyasaya çıkacağı biliniyor.

General Mobile

gm-5-plus

Android One platformuna geçiş yapan General Mobile, fiyat/performans yönünden iddialı telefonlar üretmişti. Bu yoldan devam eden üretici, GM5 Plus modelini MWC 2016 kapsamında görücüye çıkaracak. Bu telefonun en iyi fiyat/performans telefonu olmasını bekliyoruz.

Qualcomm

qualcomm-logo

Amiral gemilerine güç veren Qualcomm’da bu etkinlikte yer alacak. Aylardır adını duyduğumuzSnapdragon 820 bu etkinlik kapsamında tanıtılacak. Ayrıca geçtiğimiz hafta “Snapdragon 3 Yeni İşlemcisiyle Gümbür Gümbür Geliyor” haberinde bahsettiğimiz işlemcilerin de birer prototipleri bu etkinlikte karşımıza çıkabilir. Öte yandan firmanın birkaç yeni teknolojisini de duyurmasını bekliyoruz.

Kaynak: www.tamindir.com

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir