Anasayfa / Yazılım / Genel Yazılım / Bunu Yaparsanız iPhone’unuz Çöker!

Bunu Yaparsanız iPhone’unuz Çöker!

phone

iPhone veya iOS cihazınızın tarih ayarlarıyla oynarsanız pişman olabilirsiniz. Reddit’den gelen raporlara göre tarihi geriye alarak iPhone’ları Brick yapmak mümkün. Yani cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor. Bu hatanın yalnızca 64 bit işlemcili iOS cihazları etkilediği belirtildi. Tarihi ile oynanmış iOS cihazı açılırken Apple logosunda takılı kalıyor. İşin kötü yanı ise bu hatadan takılı kalan iOS cihazlarda kurtarma veya geri yükleme seçeneklerinin işe yaramaması. Söz konusu işlemleri kendi iPhone’nunuzda, iPad’nizde veya iPod touch’ınızda denemeyin! Cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.

Yapacağınız herhangi bir işlem tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır. 

Tarihin 1 Ocak 1970’e geri alınması ve iOS cihazın yeniden başlatılması sonucunda, Apple logosunda takılı kalıyor. Bu hata kurtarma veya geri yükleme seçeneğiyle de düzelmiyor. Vista980622 nickli Reddit kullanıcısının iddiasına göre bir Apple Store’daki Genius Bar müşterinin dediği bu probleme inanmamış ve kendi iPhone’nunda denemiş. Sonuç olarak Genius Bar’ın iPhone’u kullanılmaz hale gelmiş ve bu yüzden de hem kendi telefonunu hem de müşterinin telefonunu tamire göndermiş.

1970 hatası olarak da adlandırılan problem görünüşe göre A7, A8, A8X, A9 ve A9X sistemçipini (Hepsi 64 bit) kullanan tüm iOS cihazları (iPhone, iPad ve iPod touch) etkiliyor. iOS sürümünün ne olduğu da önemli değil. 1970 sorunu belki uzun süredir vardı ve yeni fark edildi.

Hakkında Muhammed

Gereksiz konuşmayı sevmeyen, Sağ gösterip Sol vuran zat-ı muhterem.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

tekno

Hp bilgisayarlarını topluyor!

HP BİLGİSAYARLARINI TOPLUYOR!Dünyanin en büyük bilgisayar üreticilerinden Hewlett-Packard (HP) yaklasik 100 bin dizüstü bilgisayari bataryasindaki ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir