Anasayfa / Dış Politika / Çin’de Tesla Model 3 Yasağı

Çin’de Tesla Model 3 Yasağı

Son zamanlarda ününü gün geçtikçe arttıran Tesla marka arabaların çine girişi engellendi! Çin’den sipariş edilen 1.600 adet Tesla Model 3, bazı kurallara uymadığı için ülkeye alınmadı. Çinli yetkililer, araçlarda bazı usulsüzlükler tespit ettiklerini ve bu araçların ülkeye girmesinin şu an için mümkün olmadığını belirtti.

Şangay gümrük yetkililerinin yaptıkları açıklamalarda, Tesla Model 3 otomobillerinin, Çin pazarına uygun ürün etiketlerine sahip olmadığı belirtildi. Yetkililer ayrıca, otomobillerin fren hidrolik tanklarında Çince etiketler olmadığını ve bazı araçların belirtilen motor kapasitesi ile gerçek motor kapasitesinin farklı olduğunu belirttiler.

Çin’deki satışlarını artırmayı hedefleyen Tesla, Çinli müşterileri için Model 3 satışlarına bu ay içinde başlayacak. Ancak gümrük yetkililerinden gelen bu haber, şirketin satışları biraz daha ertelemesine neden olacak gibi gözüküyor.

Çinli yetkililer, şu anda trafikteki Tesla Model 3 otomobillerini de inceleme altına aldı. Aynı sorunların  tespit edilmesi halinde, Çinli yetkililer  bu araçları da trafikten men edeceğini bildirdi.

Hakkında Atakan Öztayfun

İlgİnİzİ Çekebİlİr

secim-sandigi-696x392-696x392

30 büyükşehirde an itibarıyla son durum!

Türkiye, önümüzdeki beş yıl yerel idarecilerini belirlemek için sandık başına gitti. Yurt genelinde saat 17.00’de ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir