Anasayfa / Aile / Çocuğunuzun Boyunu Uzatmak İçin Bunu Yapın

Çocuğunuzun Boyunu Uzatmak İçin Bunu Yapın

boyÇocuğunuzun boyunun uzaması için besinler. Bu besinleri bir araya topladık. Çocuğunuzun boyu uzasın istiyorsanız hem sağlıklı beslenip hemde sporla uğraşırsa boyu uzayacaktır.

Süt ve süt grubu

Gün boyunca 2 su bardağı süt içilmesi hem bebeğinizin boy uzamasını destekler hem de çocuğunuzun kemik yapısının da güçlenmesini sağlar. Özellikle gece yatmadan içilen sütler büyüme hormonunun salgılanmasını sağlayacaktır. Ayrıca yoğurt çocuğunuzun beslenme listesinde olmazsa olmazlardandır. Özellikle sebze yemeklerinin yanında muhakkak verilmelidir çocuğa. Peynir de sürekli tüketmesi gereken kalsiyum kaynaklarından biridir. Peynir tüketmeyen çocuğunuza peynirli börek ya da poğaça hazırlayabilirsiniz.

Brokoli

Minik bir ağaç görünümünde olan brokoli, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun korunmasında başrolü oynar. Çocuklar tarafından çok sevilmese de boyun uzamasını sağlayan en önemli besinlerdendir ve belirli sıklıklarla çocuklara yedirilmelidir.

Kuru meyveler

Kuru meyveler de, süt ve süt ürünleri gibi kalsiyum kaynağıdır. Bu sebeple de boyun uzamasını sağlar. Ancak kuru meyveleri çocuğa aşırı olarak vermemek gerekir çünkü fazla tüketildiğinde, kilo sorununa neden olabilirler.

Soya fasulyesi

Soya fasulyesi de kalsiyum içeriği zengin olan besinlerdendir ve genellikle ülkemizde salata olarak yenir. Kalsiyumu sayesinde çocukların boyunun uzamasına katkısı olacak bu besinin ihmal edilmemesi gereklidir.

Kaynak:modasmart.net

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir