Anasayfa / Moda / Güzellik / Daha Belirgin Gözler İçin Makyaj İpuçları..

Daha Belirgin Gözler İçin Makyaj İpuçları..

siyah

 

Daha belirgin daha iri gözler için yapılan bir çok yöntem var fakat bu altı yolla gözlerinizi daha da güzelleştireceğiz. 🙂

Bunun için işte sihirli dokunuşlar 🙂

1.Aydınlık gözler

Gözlerin altındaki koyu halkalar gözlerinin daha küçük görünmesine neden olabilir. Doğru renkteki kapatıcıyla göz bölgeni aydınlatabilir ve koyu halkaları gizleyebilirsin. Ancak kapatıcının ten renginden biraz daha açık tonda olmasına özen göstermelisin. Daha doğal bir görünüm için ise kapatıcını göz kapaklarına da uygulayabilirsin. Böylelikle uygulayacağımız makyajın daha kalıcı olmasını sağlayabiliriz.

2.Uzun kirpikler

Hem üst, hem de alt kirpik diplerine maskara uygulayarak daha belirgin gözlere sahip olabilirsin. Maskaranı tek kat değil, biraz kuruduktan sonra bir kat daha uygulayarak daha uzun kirpikler oluşturabilirsin. 2 farklı maskara kullanarakta bunu daha uzun kirpikler elde edebiliriz.

3.İnce bir çizgi

Gözlerini çevreleyen kirpiklerinin hacimli görünmesi için üst kirpik diplerinin iç kısmına, siyah göz kaleminle ince bir çizgi çekebilirsin. Böylelikle daha çok kirpiklerimiz varmış gibi duracaktır.

4.Farklı renkler

Renkli eyeliner ve göz kalemleri de gözleri belirginleştirmenin yollarından biridir. Mesela bir sonraki makyajında bu kez lacivert tonları kullanabilirsin. Göz farında da mavi, gümüş, pembe ve mor gibi canlı tonları kullanabilirsin. Ayrıca göz kapağının dış kenarlarına uygulana koyu göz farları daha iri gözler oluşturmak için ideal! Renklerle gözlerinizi renklendirip hemde daha iri gözler oluşturmak mümkün. Gözlerinize farklılık katacaktır.

5.Dış kısımlar

Göz kalemini alt kirpik diplerinin dışına doğru uygulayabilirsin. Kirpik diplerinin orta kısmından ince şekilde başlayıp, dış kısımlara doğru kalınlaşan bir çizgi çekebilirsin. Ardından yumuşak bir far fırçası ile nazikçe dağıtarak buğulu bir görünüm oluşturabilirsin. Gözleriniz daha dumanlı buğulu bakacaktır.

6.Açık tonda göz kalemi

Alt kirpik diplerinin iç kısımlarına ten renginde göz kalemi çekerek anında daha iri gözlere sahip olabilirsin. Beyaz göz kalemi kullanırsak dahada belirgin olacaktır gözlerimiz.

 

Şimdi güzelliğinize güzellik kattık. İri ve daha belirgin gözlerinizle anlamlı bakışlar ile hayata merhaba 🙂

 

#kaynak: http://www.makyaj.com

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

images

Saçın Bilinmeyenleri!

Saç şekilleri herkesin merak ettiği konuların başında gelir.Ama bilinmeyen saç kavramları da yok değildir. Konu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir