Anasayfa / Astroloji / Dahiler Burcu Kova !

Dahiler Burcu Kova !

kova burcu

Dahiler burcu olarak adlandırılan burç Kova Burcu. Zekasıyla bizi şaşırtıyor.

Genel durum ve aşk hayatı

Modayı yakından takip eden, havalı, güzel, dışardan burnu havada görünen ve soğuk bir kadındır ancak tanıyınca inanılmaz tatlı dilli, şefkatli ve eğlenceli bir kadın olduğu anlaşılır. O da “ben seni farklı biliyordum” tarzı cümleleri çok duyan Zodyak kadınlarındandır. İyi giyinir, iyi konuşur ve genellikle dik yürür. Kendini bırakmış, bakımsız hareketsiz bir kova kadınına rastlamak zordur ve eğer tipik bir kova kadını istek üzerine makyajını saçını ihmal ettiyse çok mutsuz olur, ışığı sönmüş gibi davranır. Burcun erkeği gibi kadını da özgürlüğüne oldukça düşkündür ve kendine uzun süre karışılmasına müsaade etmez. Bir süre buna uysa da sonra o durumu farklı şekilde değiştirecektir. Bazıları ise engellenmeyi büyük bir olayla reddeder, kavga dahi çıkarabilir bundan dolayı ondan bazı şeyleri istemek için iyice tanımak gereklidir. Ne yapar ne eder istediğini yaptırır çünkü bu kadının müthiş bir ikna kabiliyeti vardır, o yoksa çok iyi bir münazaracıdır. İstediği şeyler yapılmazsa orada şüphe uyandıracak bir şey olduğunu keşfeder ve inanılmaz bir şekilde iz sürer. Kısacası bu kadına kolay kolay kimse kül yutturamaz. Ayrıca insanları hızlı çözüp ağızlarından laf da alabilir.

Çok akıllı olan bu kadın aşık olduğu zaman kıskanç, mücadeleci, şefkatli ve sahiplenici olur. Onun yanındayken sevgilisi başka yere baktığında öfkelenir ve burcun erkeği gibi kova burcu kadını da öfkelendiğinde kolay dindirilemez, kendini kolay frenleyemez. Eğer doğum haritasında çok değiştirici bir etki yoksa ağladığını çok ender olarak başkaları bilir, o her zaman dik duracak, kendini göstermeyecektir ama bir yanı da çok kırılgan, çok naiftir. Bu sebeple onu üzen insanları ve yapılanları kolay unutmaz. Kendi hatalarını da kolay unutmaz, bir şekilde telafi etme yolunu bulur. Herkesin derdine yetişmeye çalışır, herkesle empati kurar ve anlayışlı davranmaya uğraşır. Ama onun da sabrını çok zorlamamak gereklidir kullanıldığını hissederse huzursuz olur ve uzaklaşır.

Çok gururludur, kesinlikle gururuna dokunacak bir harekete tahammül etmez ve böyle bir şeyle karşılaşırsa bir kimseyi asla affetmez. Ayrıca bir erkeğin onun gurur duymasını sağlayacak özellikleri olmasını ister eğer öyle bir özelliği bulursa daha çok bağlanır. Çok güvenilir bir arkadaş ve sevgilidir. Sır tutar, zor zamanda destek olur ve elinden ne geliyorsa sevdiği insanlar için çekinmeden yapar. O her zaman aşkı arar bu alanda erkeğinden biraz daha farklıdır, sevdiği insanla hali hazırda bir şekilde gurur duyduğundan yaş, meslek, eğitim gibi konularda kafasına çakılı çivileri yoktur. Gerçek sevgiyi bulduysa çok para, büyük lüks olmamasına önem vermez. Her şeyi beraber yapabileceklerini düşünür ve yapar da. Bu özellikleriyle kova burcu kadını zodyaktaki en etkileyici ve destekleyici kadınlardandır.

 

 

 

İş hayatı

Kova burcu kadınları için meslekleri çok önemlidir. Yemeden içmeden çalışabilir, işlerini en iyi şekilde yapmak için gecelerini gündüzlerine katabilirler. Bir hedefleri varsa orda hızla ilerleyebilir, hızlı öğrenir ve mesleklerinin gereği neyse onu yapabilirler. Her ne kadar para hakkında uzun konuşmalar yapmasa ve paraya çok düşkün insanlardan hoşlanmasa da iyi para kazanmak ister. Bunu da genellikle çevresindekileri mutlu etmek ve eğlenmek için harcar. Ancak iş yaşamı kova erkekleri gibidir, paraya odaklı değil gelişime odaklıdır. Yalnız burcun kadınları genelde toplumda tanınmış olmak isterler ve buna karşı hep bir zaafları vardır. Sevilmeye çok önem verdiklerinden meslekleri farklı bile olsa ileride kendilerini gösterecekleri bir iş seçebilirler.

Sosyal hayat

Eğlenmeyi erkeği kadar seven burcun kadını arkadaşlarıyla bol bol gezer, alışveriş yapar, saatlerce dans eder kısacası neşesi hiç bitmeyecekmişçesine eğlenir. Onun herkesle konuşabileceği şeyler olduğundan sık sık farklı karakterdeki arkadaşlarıyla görüşür ve hepsine değer verir. Onlar da bu kadını sırdaş gibi görürler ancak kova burcu kadını sanıldığı gibi bir boşboğaz değildir, çok arkadaşı vardır ancak kendini çok yakını olmayanlara açmaz ve hatta zaman zaman sır küpüdür. Bulunduğu ortama canlılık getirir, istediğini almaya endeksli olduğundan bir insanı mutlu görmek istiyorsa o mutlu olana kadar bıkmadan usanmadan uğraşır. Sık sık dostlarına hediyeler alır ve çok düşüncelidir. Eğlenceli planları, yemek davetlerini asla kaçırmak istemez. O da erkeği gibi kilo almaya eğilimlidir ama güzel yemeklerden ve abur cuburlardan vazgeçmesi de zordur.

 

kshamAstrolojiblogu.

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

lityumpil

Lityum piller tarih mi oluyor?

Lityum piller tarih mi oluyor?Yoksa telefonlar artık 1 hafta şarjla kullanılabilecek mi? Lityum-iyon pillerin ilk ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir