Anasayfa / Moda / Saç / Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı..

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı..

yağ

Saç bakımı için bir çok yöntem vardır fakat doğal yollarla saçlarınızı yıpratmadan onlara hem bakım hemde saçınızın uzaması için yardımcı olacak bir kaç bitkisel yağlar..

 

Jojoba Yağı

Saç derisinde biriken ölü deri hücrelerini ve saç bakım ürünlerinin geride bıraktığı artıkları tamamen temizlemek için ideal bir yağdır. Saç derisini yumuşatarak kuruluk nedeniyle görülen kepeği azaltmak için kullanılabilir. Saç uzamasını teşvik ettiği bilinmektedir.

Lavanta Yağı

Geleneksel olarak saç dökülmesini durdurmak amacıyla kullanılmaktadır ancak bu konuda etkili olup olmadığı konusunda yeterli bir bilgi yok. Lavanta yağını diğer yağlarla birlikte karıştırıp, saç derisine düzenli olarak masaj yaparsanız kan dolaşımı artar ve saç kökleri güçlendirir.

Hindistan Cevizi Yağı

Saç bakımından kullanılan popüler yağlar arasında yer alan Hindistan cevizi yağı bir kaç uygulamadan sonra saça parlaklık verir. Kepek içinde önerilen yağ yıpranmış saçları besleyerek uzamasına destek olur.

Kekik Yağı

Kan dolaşımını arttırmak ve saç köklerine giden oksijeni düzenlemek için saç derisine kekik yağı ile masaj yapabilirsiniz. Yağ saçı yumuşatırken doğal bir parlaklık vererek sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saa

Sarı Saçların Bakımı!!

Sarı saçların bakımı diğer saçlara göre daha zordur.  Sarı saçlar boyama aşamasında daha fazla yıpranıyor ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir