Anasayfa / Aile / EVLİLİK TAVSİYELERİ

EVLİLİK TAVSİYELERİ

Erkeklerin boşandıktan sonra keşke dememesi için derlediğim bir yazıdır.

 1. Kur yapmayı ve flört etmeyi asla bırakmayın.
  Eşinizi asla bir araç olarak görmeyin ve aşk hayatınızda tembelleşmeyin.
  Eğer sevdiğiniz kişiye evlenme teklifi ettiyseniz o günü asla unutmayın ve nasıl ki o gün onun hayatı boyunca hep mutlu etmek için elinizden geleni yapmak istediğinizi söylediyseniz bunu her daim aklınızdan çıkarmayın.
 2. Kendinizi sevin
  Karşınızdaki kişiyi nasıl korumak istiyorsanız ve seviyorsanız kendiniz için de o hassasiyeti göstermeniz gerekir.Hayatınızın en özel anında eşinizle yer almayı kesinleştirin.
 3. Her gün yeniden aşık olun
 4. Herkesin söylediği bir tabir vardır. Evlendikten sonra aşk biter yerini sevgi saygı gibi kalıcı duygular yer alır. Eğer karşınızdaki kişiyi önemsemez kalbine dokunacak kelimeler sarfetmezseniz o kişiyi en kısa zamanda kaybedersiniz bunun olmasını istemiyorsanız her gün onun aşkını kazanmak için ilk günkü gibi savaş vermeniz gerekecektir. Tıpkı kur yaptığınız günlerdeki gibi.
 5. Her zaman en iyi özelliğini görün
  Karşınızdaki kişinin sizi rahatsız eden yönlerine odaklanırsanız sürekli rahatsız olacak nedenler bulursunuz.Sadece aşka odaklanıp çok şanslı olduğunuzu düşünün çünkü siz dünyanın en harika ve en güzel kadını ile evlisiniz
 6. Onu değiştirmeye çalışmayın
  Eşinizin değişmesini kesinlikle istemeyin ve ondan bunu beklemeyin.
 7. Duygularınızın sorumluluğunu üstlenin
  Kendi mutluluğunuzdan siz sorumlusunuz ve bu mutluluğun ilişkinize ve aşkınıza yayılmasından da.
 8. Kızgın ya da üzgün olduğunda onu kendi haline bırakın
  Eşiniz mutsuz ya da üzgünse olumsuzluları düzeltmeye çalışmak yerine onun yanında olduğunuzu hissettirin. Kadın ruhu çok fazla değişime uğrar, duygularını uçlarda yaşar.Siz güçlü olup onun yanında olursanız onu yargılamazsanız size ruhunu açmaktan çekinmez.
 9. Şapşal olun
  Kendinizi ciddiye almayın. Gülün güldürün. Çünkü gülmek her şeyi kolaylaştırır.
 10. Her gün onun ruhunu doyurun
  Sevdiği aşk sözcüklerini söyleyin onu mutlu edecek şeyler yapın.Onun bir Kraliçe gibi hissetmesini sağlayın
 11. İhtiyacı olduğunda orada olun
  Onunla olduğunuz zaman gerçekten onunla olun sadece olmak için değil olmak istediğiniz için onun yanında olun.En değerli müşteriniz olduğunu unutmayınız.
 12. Ahmaklık etmeyin
  Hatasız kimse olmaz küçük hatala yapabilirsiniz ancak büyük hatalar yapmaktan kaçının yaptığınız hatalardan ders çıkartın ve bir daha tekrarlamayın. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz ancak ahmak olmayın yeterli olacaktır.
 13. Ona hareket alanı tanıyın
  . Eğer onlara gereken alanı yaratırsanız yenilenip dönerler. Özellikle çocuklarınız olduktan sonra hayat arkadaşınıza kendine biraz zaman ayırması gerektiğini söylemelisiniz. Böylece kendini size ve çocuklarına adayan eşiniz bir süreliğine rahat bir nefes almış olur.
 14. Hassas olun
  Hep birlikte yaşamanıza gerek yok. Korkularınızı ve duygularınızı paylaşmaya istekli olun ve hatalarınızı kabullenmekte hızlı davranın.
 15. Şeffaflığa önem verin
  Eğer hayatınızda dürüstlük ön plandaysa her şeyi eşinizle paylaşın özellikle de paylaşmak istemediklerinizi.Birini tamamıyla sevmek cesaret gerektiriyor, kalbinizi sonuna kadar açmayı ve beğenip beğenmeyeceğini bilmeseniz de onu içeri almayı. Karanlık taraflarınızı aydınlatmak sizin elinizde biraz cesaretle halledebilirsiniz. Maskenizi çıkarın. Eğer onun yanında hep maske takmak istiyorsanız gerçek bir sevginin boyutlarını asla deneyimleyemezsiniz.
 16. Birlikte büyümeyi bırakın
  Ortak hedefler, hayaller ve görüler belirleyip birlikte çalışın.
 17. Para konusunda endişelenmeyin
  Para oyun gibi düşünün ve kazanmak için bir ekip çalışması yapın.Kazanmak için iki tarafın baskın yönlerini keşfedin
 18. Hemen affedin
  Geçmişin yükünü taşımaktan vazgeçin her kavgada her tartışmada geçmişte yapılan hataları su yüzüne sakın çıkarmayın bu size ve ilişkinize büyük zarar verir.Affetmek özgürlüktür.
 19. Her zaman ama her zaman aşkı seçin
  Aslında ihtiyaç duyduğunuz tek tavsiye bu eğer evliliğiniz süresince tercih yapacaksanız aşkın ve sevginin rehberliğini seçmelisiniz.İşte o zaman mutlu bir ömür geçirirsiniz.
 20. Evlilik hayattır gayet tabi inişler ve çıkışlar olabilir ancak siz bu zamanlarda hep beraber ele ele olursanır hep mutlu huzurlu olursunuz…

 

Siz hayatınız boyunca mutlu ve huzurlu olmak istiyorsanız bu tavsiyelerden en az birini uygulamazsanız zafer elde edemezsiniz hayatta başarılar diliyorum hep mutlu olmanızı isterim.

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir