Anasayfa / Yazılım / Photoshop, Grafik, 3D / Flash değil Adobe !

Flash değil Adobe !

Artık Adobe firmasının geliştirdiği programlara isimleri ile değil sadece ‘ Adobe ‘ olarak sesleneceğiz!

İnternete girdiğimizde ve html tabanlı neredeyse tüm platformlar üzerinde görmeye sıkça alışık olduğumuz Flash içerikli animasyonlar bundan böyle tarihe karışıyor.  Adobe tarafıdan ölümü resmi olarak bildirilen Flash, yerini Adobe Animasyonlarına bırakacak. Görsel anlamda her istenileni verebilen, yazılım dünyasında heyecanla karşılanan ve gerek yapımı, gerekse yerleşiminde HTML5 entegrasyonu ile birlikte hali hazırda yürütülmekte olan sistem flash’yerini kaparak tahtından etmeyi başardı. Birçok web sitesi şimdilerde reklam kodlarında bu sistemi kullanmaya başlamış durumda. Her anlamda sürekli yeniliğe devam eden yazılım dünyasında heyecanla karşılanan bu durum, kendini geliştiren kodlayıcıların yüzünüde güldürdü.

fff

İnternet tarayıcılarında ve html tabanlı neredeyse tüm platformlarda görmeye alışık olduğumuz Flash tarihe karışıyor.  Adobe tarafıdan vefatı bildirilen Flash, yerini Adobe Animasyona bırakacak. HTML5 entegrasyonu ile beraber hali hazırda yürütülmekte olan Flash, 1 yıl içerisinde yerini Adobe Animasyona bırakacak. Daha önceleri Flash eklentisinin uzun ömürlü olmadığı ve restorasyona gidilmesi yönünde düşüncelerin de olduğunu varsayarsak tam da yerinde bir hareketle Flash’ın vedasına sevinen milyonlarca kullanıcı olduğunu da unutmamak lazım. Her ne kadar ölünün arkasından konuşmanın günah olduğunu biliyor olsakta işte rahmetli Flash’ın birkaç eksisi. Entegrasyonlarda problem yaşatıyor ve dolayısıyla kırılmalara neden oluyordu.

Editör Yorumu: Beklenmedik bir durum olduğunu söylesek yalan olurdu, uzun zamandır isim duyurma çabası içinde olan dev firma bekleneni tam olarak karşıladı diyebiliriz!

Hakkında Ahmet Ökdem

Kişisel bir bilgisayar, zekamızın bir parçası olarak bize destek olan araçtır.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

Cinema-4D-logo

CINEMA 4D Nedir!

Oldukca basit ve kullanışlı olan cinema 4d 3 boyutlu görselleştirme ve animasyon programı.Programda oldukça kullanışlı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir