Anasayfa / Kişisel Gelişim / Geçmiş İlişkilerimizle Zehirleniyoruz

Geçmiş İlişkilerimizle Zehirleniyoruz

Toplumsal gelişimden önce bireyler kişisel gelişimlerine önem vermeli. Önce aynayı kendimize sonra karşımızdakilere yöneltip eleştirme hakkını elde etmeliyiz. Peki ama nasıl? Önce nereden başlanmalı?

Bu hayatta tek başımıza yaşamıyoruz. Bireylerle etkileşim halindeyiz sürekli ve bundan dolayı düşüncelerimiz, duygularımız toplum ilişkilerimizle orantılı hareket etmekte.
İnsanoğlu sosyalleşerek büyüyen, gelişen bir varlık. aynı şekilde sosyal ilişkilerimiz yıpranınca gelişimimiz geriler. Bu sorunu öncelikle ikili ilişkilerimizle düzeltmeliyiz.

Genelde hayatımızdan giden bir arkadaş, sevgili veya dostlarımızın yerine yenilerini getiririz. Çünkü ruhumuzda oluşan boşluğu en hızlı şekilde doldurmak isteriz. Ama bir yerlerde yanlışlık yapıyoruz! Dün yemek yediğimiz tabakla, yıkamadan bu gün başka bir yemek yiyoruz. Midemiz bunu kaldırırmıydı acaba? Kaldıramazdı… Duygularımız ve düşüncelerimizde aynı şekilde geçmişin kırıntılarından arınmadan yeni birini güzelce ağırlayamaz.

Kendimize yaptığımız bu haksızlığın yanı sıra bu gibi yaklaşımlarımız hayatımıza yeni girenleri de yıpratmakta. Adaletsizce yeni umutlar besleyenleri kirletmekte, yormakta ve yıpratmakta…

Hiç düşündünüz mü? Bazı insanlar sürekli şikayet eder. Hep kandırılıyorum! Hep aldatılıyorum! Hep ben üzülüyorum… Mağduru oynamak kolay olanı. Kendi acılarımızı göğüsleyip zamanında arındırmayı başarsak geçmişimizi, hayatımıza yeni giren insanların bizi iyileştirmesini ummamıza gerek kalmadan ilişkilerimizde doğru adımları atarız.

Geçmişteki ilişkiyi geleceğe taşımak, yanan bir alevin üzerine suyu boşaltmaktan farksızdır. Ve maalesef o duman bizi ve bizle beraber sevdiklerimizi de zehirler.

Temiz sayfalar açarak daha başarılı ilişkiler elde etmek için geçmişimizden arınmalıyız. Toplum olarak gelişebilmek için öncelikle kendi sorumluluğumuzu almamız gerek.

 

Editör: Figen Leylan Toaç

Hakkında Figen Leylan

^_^

İlgİnİzİ Çekebİlİr

before-and-after-shots-that-demonstrate-the-power-of-visual-effects-33

FİLMLERDE GÖRSEL EFEKTLER NASIL YAPILIYOR?

Görsel Efekt Nedir? Görsel efektler, filmlerde sıkça karşılaştığımız, patlayan arabalardan canavarlara, savaş sahnelerinden uzaylılara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir