Anasayfa / Yazılım / Genel Yazılım / Google ve Android arasında ki gerginlik!

Google ve Android arasında ki gerginlik!

Bu dava bitmeyecek gibi görünüyor google ve android arasında ki rekabet gerginliğe dönüştü.Oracle, 2010 yılında Java kodlarını düzgün bir şekilde Android’e entegre etmediği için Google’ı dava etmişti.

Bu durum, Android işletim sistemi üzerinde önemli bir işbirliğine imza atmış olan iki firmanın arasındaki iplerin gerilmesine neden olmuştu.

Ancak Google, bunun yerine, açık kaynak kodlu Java geliştirme kiti OpenJDK’ı Android’e entegre edecek.Bu şekilde satranç tahtasında ki veziri de yerinden edecek.

Google, bu işlemin amacını mobil uygulama geliştirme sürecini basitleştirmek olarak açıklıyor. Ancak sorunun, Oracl’ın Google’ı 2010’da dava etmesiyle başlayan sürecin sonu olduğu biliniyor. Oracle, 2010’da, Java kodlarını düzgün şekilde Android’e entegre etmediği için Google’ı dava etmişti. Bu dava, iki şirketin arasının açılmasına neden olmuştu.Bakalım bunun sonunda ne oalcak. Milyar doalrlık şirketlerin bu davasında kazanan kim olacak?Merakla bekliyoruz.

 

Kaynak:Tıklayın

Hakkında Yunus Emre

İlgİnİzİ Çekebİlİr

tekno

Hp bilgisayarlarını topluyor!

HP BİLGİSAYARLARINI TOPLUYOR!Dünyanin en büyük bilgisayar üreticilerinden Hewlett-Packard (HP) yaklasik 100 bin dizüstü bilgisayari bataryasindaki ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir