Anasayfa / Teknoloji / Gta 5 Korsan DVD’ler Dünyayı Sarmaya Başladı..

Gta 5 Korsan DVD’ler Dünyayı Sarmaya Başladı..

GTA5

Rockstar’ın ilk olarak 2013 yılında eski nesil oyun konsolları için yayınladığı, sonrasında elden geçirerek yeni nesil oyun konsolları için 2014’te ve 2015’te de bilgisayar için yayınladığı GTA 5 oyun tarihindeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. GTA 5’in geliştiricisi Rockstar bu oyunun geliştirilme sürecinde milyonlarca dolar para harcamıştı. Oyuna harcanan para birçok Hollywood filmine ayrılan bütçeden bile fazlaydı. Oyunun çıktığı ilk dönemde Rockstar kısa bir süre içinde oyunun maliyetini kurtarmış, bununla da yetinmemiş ve oyunu bilgisayarlar ve yeni nesil oyun konsolları için geliştirerek zengin olmak için piyango vurmasını beklemeye gerek olmadığını kanıtlamıştı.

Oyunun yayıncısı Take Two ise satış rekorları kırmış olan GTA 5 ile ilgili yeni istatistikler yayınladı. Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre GTA 5, 2013 yılındaki çıkışının ardından tüm platformlar için toplamda 60 milyon kopya dağıttı. Bu da bu GTA 5 kopyalarının tek başına bir ülke oluşturabilecek bir sayıya ulaşması anlamına geliyor.

Dağıtılan bu kopyaların hepsi satılmış değil, bu rakam oyun satışı yapan firmaların Take Two’dan talep ettiği ve dağıtımı gerçekleşmiş olan ve GTA 5 kopyaları. Take Two yine de kazandığı gelirin en büyük payının GTA 5 satışlarına ve GTA Online üzerinde yapılan harcamalara dayandığını raporluyor.

Şuana Kadar üm dünyada 60 milyon kopya satmış!

Kaynak: Tamindir

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir