Anasayfa / Genel / Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı 2018

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı 2018

Hava Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli astsubay olarak istihdam edilmek üzere, fakülte ve meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından personel alımı yapılmaktadır.

Sözleşmeli astsubay olarak kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları, sözleşmeli astsubaylığa ilişkin genel bilgiler internet sitemizde (www.tekok.edu.tr) yer almaktadır.

Sözleşmeli astsubay olma süreci; adayların başvurularının alınması, genel kültür ve genel yetenek sınavları, seçim aşamaları, genel kültür ve genel yetenek sınavları, seçim aşamaları (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mülakat ve nihai karar), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Seçim aşamalarını geçerek başarılı olan sözleşmeli astsubay adayları, “Temel Askerlik Anlayışı Kazandırma Eğitimi”ne alınmakta ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar astsubay olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığında Görev yapacağı sınıfın temel eğitimine başlamaktadırlar. Söz konusu eğitimi de tamamlayan astsubaylar, Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar. Göreve başlayan sözleşmeli astsubaylar, gerekli koşulları sağlamaları halinde muvazzaflığa geçebilmektedirler.

Türk Hava Kuvvetlerinin saflarında siz de yer almak istiyorsanız, sizleri internet üzerinden başvuru yapmaya davet ediyoruz. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin www.tekok.edu.tr

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir