Anasayfa / Oyun / Cep Oyunları / Hp bilgisayarlarını topluyor!

Hp bilgisayarlarını topluyor!

HP BİLGİSAYARLARINI TOPLUYOR!Dünyanin en büyük bilgisayar üreticilerinden Hewlett-Packard (HP) yaklasik 100 bin dizüstü bilgisayari bataryasindaki alev alma tehlikesi nedeniyle geri toplama karari aldi.

Dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olan Hewlett-Packard  yaklasik 100 bin dizüstü bilgisayari bataryasindaki alev alma tehlikesi nedeniyle geri çagirdi. HP’den yapilan açiklamada, bataryalarin asiri isinabilecegi ve alev alma sonucu yaralanmalara ve yaniklara yol açabilecegi belirtildi.

Etkilenen ürünlerin Mart 2013 ile Ekim 2016 tarihleri arasinda satilan Compaq, Compaq Presario, HP ProBook, Envy ve Pavilion marka dizüstü bilgisayarlar olduguna dikkat çekildi. Bu bataryalarin yedek parça olarak da satildigi kaydedildi.

HP yaklasik yedi ay önce de 41 bin dizüstü bilgisayar bataryasini geri çagirmisti. Sony de dizüstü bilgisayarlari geri toplama aksiyonundan etkilenmisti.

HP müsterilerine çagrida bulunarak, 2016 yilinda bataryalarini kontrol ettirip, pillerin olumsuz durumdan etkilenmedigini tespit ettirenlerin bile dizüstü bilgisayar ve bataryalarini yeniden kontrolden geçirtmeleri gerektigini duyurdu. Bu bataryalarin kullanimina derhal son verilmesi gerektigi vurgulandi. Bu durumda olan müsterilerin pillerinin degistirilecegi belirtildi.Bir an önce değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca ABD Tüketici Ürünleri Güvenligi Komisyonu’nun verdigi bilgide, hatali bataryalarin Panasonic parçalari ile üretilmis piller oldugu belirtildi. Lityum-iyon bataryalar alev alma tehlikesi nedeniyle geçmiste de toplatilmisti.

Samsung akilli telefonu Galaxy Note 7’yi bataryasindaki sorun nedeniyle tamamen piyasadan çekmek zorunda kalmisti.Son dönemlerde yeni nesil bataryalar üretilmesine rağmen batarya sorunu bir türlü çözüm bulmuyor.

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

virüs

Mcafee Labs Stinger Virüsleri Temizleme Programı

Bilgisayr virüslerinden bıktınız mı?Flash bellek virüs temizleme programı mı araıyorsunuz?Faslh belleği temizleyemiyormusunuz?İşte size ufak bir ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir