Anasayfa / Dizi / İzlenmesi Gereken Fantastik/Bilimkurgu Diziler

İzlenmesi Gereken Fantastik/Bilimkurgu Diziler

1.The Walking Dead

Editör yorumu: Robert Kirkman’ın aynı isimli romanından uyarlanan, yönetmen koltuğunda Frank Darabont’un olduğu soluksuz izlenecek dizi. Dizinin başrolünde  Rick Grimes olsada Olaylar bir grup insanın ekseninde dönmekte. 6. Sezon çekimleri hala devam etmekte olan dizi dünya çapında büyük ilgi görüyor. İzlerken nefesinizi kesecek! Zombi konulu dizilerin en iyisi denebilir.

2.Supernatural

Editör yorumu: Her bölümü ayrı bir konu içeren dizi iblisler, melekler, şeytanlar, cinler, periler, korkunç masal kahramanları gibi gece yatağımıza yattığımızda rüyalarımıza giren her tür varlığı konu alıyor. Başroldeki Dean ve Sam kardeş olsalar da farklı bakış açılarıyla yeri geliyor seyircisini güldürüyor, yeri geliyor ağlatıyor. 67 model Chevy Impala ile Seyehat eden kardeşler heycan dolu maceranın içine sizleri çekecek. 11. Sezon’u çekilmekte olan dizi 2005’ten beri en sevilen diziler arasında.

3.True Blood 

Editör Yorumu: İzlediğim en iyi film diyebilirim. İletişime, aşka, sevgiye aç olan ve bunların tümünü elde ettiği birine duyduğu hisler ile sizi şaşkına uğratan sookie ilk başlarda size garip gelse de dizinin ilerleyen bölümlerinde onun dünyasına girmeye başlıyorsunuz. Onunla birlikte Vampir Bill’e aşık olup, Eric yüzünden kafanız karışıyor. Dizideki oyuncular çok iyi ve yerlerini çok güzel benimsemişler. Tam bir kasaba insanını yansıtan dizi, vampirlerin dünyasına da çok güzel değinmiş. Yaşadıkları ömürlerin ağırlığını üzerinde hissettiren vampirler görebiliyoruz. İzleyicinin istediğini izleyiciye verebilen nadir dizilerden. Alexander Skarsgård(Eric) Bu diziyle en seksi vampir seçilmiştir.

4.Game Of Thrones

Editör Yorumu: Dizide en dikkat çeken şey hiç bir karakterin kalıcı olmayışı. Başrol oyuncusu yok diyebiliriz, başrol de olan tek şey “Demir Taht”. En uzak tarihleri anlatan dizi tüm dünya tarafından merak ve hayranlıkla izleniyor. Entrikalar, düzenbazlıklar, çıkarlar ve aldatmacısıyla dolu Taht kavgası izlemeye var mısınız? 6. Sezonu 2016 baharında yayınlanması bekleniyor.

5.The Vampire Diaries

Editör Yorumu: Taşların dizisi diye tabir edilen dizi gençler arasında en beğenilen dizi. heycanı, tutkuyu, aşkı uç noktalarda yansıtması izleyenleri dizinin bağımlısı haline getirmiş harika bir vampir dizisi. Şuan 7. sozun çekimleri hala devam etmekte.

The Originals 

Editör Yorumu: The vampire diaries dizisindeki köken ailesinin hikayesini anlatan dizi TVD ‘nin yan dizisi olarak nitelendiriliyor. Hayranları tarafından büyük tutkuyla izlenen dizi henüz 3. sezon bölümlerini çekiyor olmasına rağmen şimdiden TVD’i sollamış durumda.

Revolution

Editör Yorumu: Felaket senaryolarını seven izleyiciler için birebir olan dizi elektriklerin gittiği telefonların, arabaların ve hiç bir elektronik aletin çalışmadığı bir dünyada yaşam savaşı vermekteler. Bunu konu alan dizi 2. sezon sonu itibariyle çekimleri bırakmıştır.

The 100

Editör Yorumu: 97 yıl sonra dünyaya adım atan 100 genç dünyada yaşam olduğunu farkederler ve işte ozaman mücadele başlamaktadır. 2 Sezon çekilmiş olan dizi 2016 21 ocak tarihinde 3. Sezonunu yayınlamaya başlayacaktır.

 

Hakkında Figen Leylan

^_^

İlgİnİzİ Çekebİlİr

dirilis-ertugrul-mu-muhtesem-yuzyil_mi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Mi yoksa Diriliş Ertuğrul mu?

Son dönemin en gözde dizileri arasında olan muhteşem yüzyıl kösem ve Diriliş Ertuğrul’u sizler için ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir