Anasayfa / Haberler / KOSGEB’DEN SIFIR FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ

KOSGEB’DEN SIFIR FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ

Soma’daki acı patlama, Suriye sınırındaki çatışmalar sonucunda etkilenen kişiler için KOBİ, esnaf ve sanatkarlara yönelik KOSGEB aracılığı ile sunulmuş bir destek projesidir. Bu proje desteğine ilk beş gün içerisinde 2 bin 148 iş yeri tarafından başvuruda bulunulmuştur.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı FİKRİ IŞIK’ın açıklaması ile tüm işletmeler bu cazip krediden yararlanmak için KOSGEB hizmet merkezi müdürlükleri ve bankalara akın etmiş durumda.

Bu başvuru yoğunluğundan dolayı özellikle KOSGEB  hizmet merkezi müdürlüklerindeki uzmanlar ek mesai yapmaktadırlar.

İlk 12 ay geri ödemesiz, sıfır(0) faizli 50 bin TL ‘ye kadar verilen kredi desteği fırsatını kamuoyuna sunduktan sonra olağanüstü şartlardan dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan bölgelerde memnuniyetle karşılanmıştır.

Bakan Işık bu destek sonucundan memnuniyetini şu şekilde dile getirmiştir: “Bu desteği sunarken bizlerin yanında olan ve işbirliği yaparak vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermemizde yardımlarını esirgemeyen kamu ve özel bankalarımızı da tebrik ediyorum. Bundan sonraki programlarımızda da aynı işbirliklerinin devam etmesini umuyorum” .

EDİTÖR YORUMU :BU DESTEK YENİ İŞ KURMAK VE İŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR FIRSATTIR. BAZI VATANDAŞLAR ŞU ŞEKİLDE DÜŞÜNMEKTEDİRLER “FAİZ SIKINTI OLUR NASIL GERİ ÖDEYEBİLİRİM” DEVLET SİZE BU SIKINTIYI YAŞATMAMAK İÇİN BÖYLE BİR İMKAN SUNMAKTADIR. HEPİNİZE İŞ HAYATINDA BAŞARILAR DİLİYORUM VE İŞ HAYATINIZDA İSTEDİĞİNİZ BAŞARIYI YAKALAMANIZI DİLİYORUM…

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

1

Yaşlılık Aylığı Ne kadar?

4/a Hizmet Akdi ile Çalışanlar Yaşlılık Aylığı Yaşın ilerlemesi nedeniyle çalışma gücünün azalması sonucu gelir ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir