Anasayfa / E-Devlet / Kredi Notu Sorgulama İşlemleri

Kredi Notu Sorgulama İşlemleri

İyi günler değerli finddex ailesi bugün ki yazımızda findeks kredi notu sorgulama işlemlerinin nasıl yapılabileceğile ile ilgili karşınızdayız, kredi notu sorgulama ilk çıktığı dönemlerde 5-8 TL arası bir meblağ ile sorgulama yapılmakta idi fakat her geçen gün bu ücret dahada aşağıya düştü ve ilerleyen zamanlarda bu miktar 2-3 TL’ye kadar düşmüş bulunmakta hatta günümüzde ilk findeks sorgulamanız ücretsiz hale gelmiş bulunmaktadır.Evet yanlış duymadınız ücretsiz findeks sorgulaması.

Findex ailesi oalrak Findeks kredi notu sorgulama sayesinde kredi notunuzu ücretsiz şekilde öğrenmiş olacaksınız, bu şekilde kendi kredi notunuza göre para talep edeceksiniz ve bu durum bize bankalarla olan diyaloğumuzu/ilişkimizi gösterecektir, sorgulama yaparken kredi kartı bilgilerinizi isteyen sitelerden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz özellikle anne soyadı, baba adı, şifrenin 2. hanesi gibi sorulara kesinlikle itibar etmeyiniz. ( Devlet Kurumları Sitesinde Aynı durum geçerli değildir. ) Devletin olmayan sitelerde artık dolandırıcılar ön plana çıkarak kredi kartı bilgilerinizi çalabilmektedir.Site güvenliklerine dikkat ediniz.

Findeks Kredi notu aslında bütün bankalarda aynı çıkar, bunun asıl adı kredi notu yada kredi puanı olarak adlandırılır.

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks kredi notu önemlidir.Bu not sayesinde Bankaların size olan bakışı belirlenir yani her kişinin kendi ödemeleri, taksitleri ve harcamalarında ki istikrara göre bankalar puan belirler ve bu puanınız yüksekse yeni bir kredi çekebilmeniz, kredi kartı limit arttırım işlemi yapmanız, yeni kredi kartı alabilmeniz oldukça kolay bir işlem olabilmektedir. Ancak düşük ise hemen hemen her banka size kapılarını kapatacaktır.Bu nedenle kredi notu çok önemlidir.

Findeks Kredi Notum Kaç Olmalı ?

Genel itibariyle bir puanla iyi kötü diye ayrım yapacak olursak aşağıda belirlediğimiz puanlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.Aslında bunlar genel anlamda bankaların belirlediği kredi derecelendirme notlarıdır.Ancak bu puanlama tamamen bizlerin ön bilgisine dayanan bir bilgidir ve her kişinin kendine özel durumlarına göre bankalar yardımcı olabilmektedir.Kredi notu her kişiye farklı kriterlerde hesaplanabilmektedir.

0 – 500 Findeks Kredi Notu ÇOK KÖTÜ

500 – 900 Findeks Kredi Notu KÖTÜ

900 – 1000 Findeks Kredi Notu NORMAL

1000 – 1100 Findeks Kredi Notu İYİ

1100 – 1500 Findeks Kredi Notu ÇOK İYİ

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir