Anasayfa / Moda / Makyaj ve Cilt Bakımı / Kusursuz Makyajın Sırları!

Kusursuz Makyajın Sırları!

makyaj

 

Kusursuz makyajın 10 faktörü.

  1. Öncelikle cilt tonunuza göre hangi doğal renkleri kullanacağınıza karar vermelisiniz. Solgun bir cilt renginiz varsa, şeftali tonlarını veya açık pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece cildiniz daha taze ve genç görünecektir. Eğer buğday tenliyseniz, krem ve bej tonları en uygun renk olacaktır. Makyajın cildinizde uzun süre durması için cildinizi makyajdan önce temizlemeniz gerekiyor. Cilt tipinize uygun makyaj temizleyicisi ile temizleyin veya peeling uygulayıp arınmasını ve derinlemesine temizlenmesini sağlayın. Temizledikten sonra cilt tipiniz için uygun bir nemlendiriciyi uygulayıp, gözenek görünümünü azaltmak için primer uygulayın. Nemlendiriciyi uyguladıktan sonra en az 5-7 dk bekleyip daha sonra fondöten uygulamanız gerekiyor. Beklemeden sürmek cildinizin hemen yağlanmasına , fondöteninizin cildinizde tam olarak emilmemesine neden olur.
  2. Cildinizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için makyajın en önemli noktalarından biri fondöten seçimi. Cilt renginize uygun fondöteni  seçtikten sonra, yağlı cilde sahip olanlar, fondötenini fırça yardımı ile sürebilir. Kuru ciltliler için  fırça ile fondöten uygulanması doğru olmayacaktır. Sivilce veya izleri varsa bu noktalara da uyguladığınızdan  emin olmalısınız.  Fondöten sürdüğünüz fırçayı ve süngeri haftada bir mutlaka yıkamalısınız.
  3. Canlı ve parlak cilt makyajını tercih ediyorsanız, makyaj süngerini ıslatıp fondöteninizi ıslak süngerinizle uygulayabilirsiniz. Eğer kalın yapılı fondöteniniz varsa, ellerinizin ısısıyla yumuşattığınız fondöteniniz cildinizde daha doğal duracaktır.
  4. Daha sonra yanaklarınıza krem allık uygulamalısınız. Krem allıklar her zaman toz allıklara göre daha doğal dururlar.
  5. Işıltıları olmayan mat bir pudrayı tüm yüzünüze uyguladıktan sonra dekolte bölgenize, kulaklarınıza ve boyun bölgenize de hafifçe uygulayarak, renk tonu farklılığını önlemiş olursunuz.
  6. Ten makyajınız bittikten sonra, yüzünüzün hangi bölgesini belirginleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Eğer gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız, koyu bir göz makyajı, doğal tonlarda bir ruju, koyu bir ruj tercih edecekseniz de hafif bir göz makyajı tercih etmeniz gerekiyor.
  7. Gözlerinizde doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, şampanya rengi far uygulamanız gerekiyor. Yumuşak uçlu bir göz kalemi ile kirpik diplerini belirginleştirip, iki kat siyah maskara uygulayarak doğal bir göz makyajı elde etmiş olursunuz. Farınıza kontras tonlarda kıyafet seçmeniz, hem kıyafetinizi hem de makyajınızı ön plana çıkartacaktır.
  8. Far sürerken önce ürünü fırçaya alıyoruz, daha sonra üflüyoruz. Fırçayı üflemek bakteri oluşumuna neden olur ve bu bakteriler cildimizde sivilce olarak bize geri dönerler.
  9. Maskara sürmeden önce, maskara fırçasını birkaç kez pompalamak, maskaranın kurumasına sebep olur ve kullanım ömrü azalır. Böylece istediğiniz sonucu alamazsınız.
  10. Dudaklarınıza ruj sürdükten bir müddet sonra pütür pütür görünmemesi için mutlaka ölü derilerden arındırmalısınız. İnce dudaklara sahipseniz ruj öncesinde kalemle dudak çizginizin dışından bir çerçeve çizin. Böylece dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olacaksınız. Eğer kalın dudaklara sahipseniz ışıltılı ve parlak rujlar tercih etmemelisiniz.

Güzelliğinize güzellik katma sırası sizde. Makyajın küçük sırları.

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

makyaj1

Burcunuza Göre Makyaj Tüyoları..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir