Anasayfa / Eğitim / MİNİKLER GELECEĞİ PROGRAMLIYOR

MİNİKLER GELECEĞİ PROGRAMLIYOR

Çocuklar bilgisayar başında çok fazla vakit geçiriyorlar bunu avantaja çevirmeye çalışan aileler için çok iyi olacak bir yöntemdir. Bu yöntem ile çocuklar bilgisayar karşısında tüketici değil üretici durumuna getirecektir.

minik eller

Başakşehir Living Lab, Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat’ın bir araya gelerek yaptığı “Minik Parmaklar Geleceği Yazıyor” projesi ile eğitimler başlıyor. Bu uygulamada bilgisayar başında fazla vakit geçiren herkes için ideal bir yöntemdir zamanını boşa harcamaz ve kaliteli bir zaman geçirecektir.

Türkiye’de 22 ilde aynı anda gerçekleştirilen eğitimde teknolojiyle iç içe bir nesil yetişmesi hedefleniyor. Bu proje ile miniklerin hayal güçleri gelişecek karşılaştıkları sorunlara daha çabuk çözüm bulacaklardır. Eğitim bir hafta sürecektir.

10- 12 yaş arasındaki minikler katılabilmektedirler ve eğitimi Sultan Gürbüz ve Nurgül Kurca tarafından verilmektedir. Eğitimde öğrencilere ilk günden teorik bilgiler verilerek program yazmaya kadar aşama aşama öğreneceklerdir.

Öğrencilere programlama mantığının öğretildiğini belirten Eğitimci Sultan Gürbüz, “Daha sonrasında ise katılımcılar hayal güçlerini kullanarak oyun kurmayı, kendi programlarını yazmayı öğreniyor. Belirlenen oyun üzerinden daha biz göstermeden kurulumunu yapıyorlar” dedi.

Eğitim 25.01.2016 tarihinde başlayıp 29.01.2016 tarihinde son bulacaktır. İki grup halinde eğitim verilecek ve ilk grup 09:00-12:00 ikinci grup ise 14:00-17:00 saatleri arasında eğitim alacaklardır.

Bende bir programcı olarak bu eğitimin miniklere çok şey katacağına eminim ilerde mesleğini seçmede ve gelecekle ilgili hayallerini gerçekleştirmede büyük yardımcı olabilir. Aileler genellikle çocukların bilgisayar başınca boş ve çok fazla vakit geçirdiklerinden şikayet ederler ama bu eğitim sayesinde hem eğlenecekler hemde öğrenecekler. Teknolojiyi güvenli ve avantajlı şekilde kullanacaklardır.

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

maxresdefault

Türkiye’de Yükselen Yeni Müzik Türü “TRAP”

  Trap, Amerika’da rap müziğin bir türü olarak ortaya çıkmıştır. Trap’in türkçe çevirisi ise “tuzak” ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir