Anasayfa / Dizi / Muhteşem Yüzyıl Kösem Mi yoksa Diriliş Ertuğrul mu?

Muhteşem Yüzyıl Kösem Mi yoksa Diriliş Ertuğrul mu?

Son dönemin en gözde dizileri arasında olan muhteşem yüzyıl kösem ve Diriliş Ertuğrul’u sizler için derledik.Peki nedir bu dizilerin bu kadar popüler olmasını sağlayan şeyler hiç düşündünüz mü?Öncelikle son yıllarda ortaya çıkan Osmanlı kültürüne geri dönüş ve osmanlı konseptli dizilerin yaygınlaşması bu dizilerin de popüler olmasını sağladı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in harem hayatı üzerine yoğunlaşması ve dönemim olaylarından çok harem hayatını işlemesi insanların tepkisini çeksede ilgisini azaltmıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisi ise genelde Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu savaşlarla ve gerçeğe yakın görsel sahneleriyle insanların dikkatini çekiyor.Diriliş Ertuğrul dizisinde oyunculuğuyla ön plana çıkan Engin Altan Düzyatan herkesin beğenisi kazandı.

Bunun yanı sıra dizide bir çok ünlü olmasına rağmen henüz popüler olmamış genç oyunculara yer veren diriliş bu kadrosuyla da dikkat çekiyor.Dizide oyunculara aylarca verilen eğitimlerden de etkisi gözden kaçmıyor.Özellikle savaş ve dövüş sahnelerinde bayan ooyuncuların göstermiş olduğu performans diziye olan ilgiyi de arttırıyor.

2016 yılına girmiş olduğumuz şu günlerde Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Diriliş Ertuğrul dizilerini daha fazla konuşacağız.Bu iki diziye de başarılar diliyoruz.

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

Untitled-1

2015’te En Çok Korsan Olarak İndirilen Diziler!

Yılın en çok korsan indirilen dizisi hiçbir şekilde değişmedi. TorrentFreak tarafından açıklanan verilere göre Game of Thrones, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir