Anasayfa / Edebiyat / Mümin Sarıkaya Ben Yoruldum Hayat Göç Zamanı Müziği

Mümin Sarıkaya Ben Yoruldum Hayat Göç Zamanı Müziği

YOZGAT’IN YÜKSELEN DEĞERİ MÜMİN SARIKAYA KİMDİR?

“Ben Yoruldum Hayat” şarkısı ile Türkiye’de büyük beğeni kazanan ve Yozgat’ın yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan Mümin Sarıkaya, yeni besteler için gereken desteği gördüğü sürece bu parça ile kalmayacağını ve müzik piyasasında ismini duyurmaya çalışacağını söyledi.

Yozgat’ın Halk Müziği dalında son dönemlerde yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan çocukluğundan bu yana müzikle uğraşan ve çok sayıda bestesi olan hemşerimiz sanatçı Mümin Sarıkaya, eserleriyle sanat dünyasında varolmaya çalışıyor. Mümin Sarıkaya’nın eserleri ünlü sanatçılar tarafından seslendirilmeye devam ederken Sarıkaya’nın “Ben Yoruldum Hayat” şarkısı Star Tv’de yayımlanan ‘Göç Zamanı’ dizisinin dizi müziği olarakta kullanılmaya başladı. Bu dizinin ardından müziği duyanlar “Ben Yoruldum Hayat” şarkısını aramaya başladılar.

REKOR KIRIYOR

Sessiz, sakin duruşu ve beyefendi kişiliği ile Yozgat’ı dışarıda verdiği konserlerle başarıyla temsil eden Sarıkaya’nın gösterdiği performans takdirle karşılanıyor. İl dışında beklediği ilgiyi bir hayli fazla gören Sarıkaya, Yozgat’ta ise gereken ilgi ve alakayı yeteri kadar göremediğini ifade ediyor. Daha önce bir röportajında sanata ve sanatçıya gereken değerin verilmediğini ifade eden Yozgat’ın son dönemlerde yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Mümin Sarıkaya, tüm Türkiye’de “Ben Yoruldum Hayat” şarkısı ile dinlenme rekorları kırdığını ancak yeni projeleri için beklediği desteği görememiş olmanın burukluğunu yaşadığını söyledi.

PARÇA ÇOK BEĞENİLDİ

Bugüne kadar birçok besteye imza atan ve kendine has yorumu ile dinleyenleri kendine hayran bırakan sanatçı, “Ben Yoruldum Hayat” isimli parçası için birçok müzik ajansıyla iletişime geçtiğini ancak parçanın tam karşılığını alamadığını ifade etti. Sarıkaya, “Yaptığım bu parça büyük beğeni topladı. Tüm Türkiye’de dinleniyor ama yaptığınız işin karşılığını tam anlamıyla alamamak bizi üzüyor” dedi. Yozgat’ın ekonomik olarak henüz istenilen noktaya gelememiş olmasının kendilerini de olumsuz etkilediğine dikkat çeken Sarıkaya, sanata ve sanatçıya da fazlaca değer verilmemiş olmasından da dert yandı.

SANATÇIYA SAHİP ÇIKMALILAR

Yozgatlı işadamlarının artık kendi evlatlarına sahip çıkması gerektiğini ve sanatçıya gerekli sponsorluk desteğinin verilmesi gerektiğini belirten Sarıkaya

bu desteğin Yozgat’ta sanatla uğraşan kişilere verilmesinin şart olduğunu söyledi. Sarıkaya: “Vergisini zamanında ödeyen Yozgatlı zenginlerin bir kez olsun bizim gibi sanatçılara sahip çıkmakla bir şey kaybetmeyecekler. Aynı zamanda daha çok değer kazanacaklar. Ayraca sanat dünyasında yer alan isimlere maddi yönden çıkılan değerin yıl sonunda ödenen vergi matrahından direk düşülüyor. Bu destekler resmen şirket gideri olarak görülüyor.” diye konuştu.Peki kimdir Mümin Sarıkaya?

Mümin Sarıkaya Ben Yoruldum Hayat videosunu izlemek için tıklayınız

http://finddex.com/wp-content/uploads/2015/12/Ben-Yoruldum-Hayat-M%C3%BCmin-Sar%C4%B1kaya-ORJ%C4%B0NAL-V%C4%B0DEO.mp4?_=1

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

15temmuz

15 Temmuz Marşı ve Sözleri

15 temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen kalkışmanın ardından internette 15 temmuza dair özlü sözler ve görüşlerde ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir