Anasayfa / Aile / Mutlu Bir Evlilik İçin Tüyolar..

Mutlu Bir Evlilik İçin Tüyolar..

aile

 

 

Daha Erken Yardım Arayışı. Problemli ilişkileri olan çiftler profesyonel yardım almak için en az 6 yıl beklemektedirler.

Eteğindeki Bütün Taşları Dökmek. Araştırmalar, eşler birbiri ile tartışırken aklına gelen her şeyi söylemekten kaçınanların istikrarlı olarak en mutlu olanlar olduğunu göstermektedir.

Yumuşak Başlangıçlar. Çiftler arasındaki tartışmaların alevlenmesinin sebebi çoğunlukla, çiftlerin çatışma yaşadıkları konuda konuşmaya sert bir şekilde başlamalarıdır.  Ses tonlarını biraz daha yumuşatarak konuşulursa tartışmalar kısa sürecektir.

Esnek Planlar. Araştırmalarda, kadınların planlarını eşlerinin programlarına göre değiştirmekte daha esnek ve rahat olduğu, erkeklerinse bunu yapmakta zorlandıkları bulunmuştur. Erkeklerin planlarını eşlerinin programına göre yapılırsa tartışmaların bir kaçına

son verilmiş olacaktır.

Bakım Onarım Çalışmaları. Başarılı çiftler büyük tartışmalardan nasıl çıkacaklarını iyi bilmektedirler. Mutlu çiftler tartışma kontrolden çıkmadan olumsuz durumu nasıl onaracaklarını iyi bilirler. Mutlu çiftlerin tartışma sırasında yaptığı başarılı müdahalelerden bazıları; tartışma konusunu alakasız bir konu ile değiştirmek, espri yapmak, bu durumun karşı tarafı ne kadar yumuşattığını görmüş olacağız.

Yatağa Öfkeli Girmek. İnsanlar yatağa öfkeli olarak gitmenin yanlış bir inanç olduğunu düşünmeye alışmıştır. Çiftler üzerindeki araştırmalar, özellikle geceleri duygusal çatışmalarda fizyolojik olarak insanların kalp atışlarının yüksek olduğunu ve iletişim kurabilmeleri için konsantre olamadıklarını göstermektedir. Tartışmaya ara verip sabah sakin bir kafayla tekrar tartışmaya devam edelerse onlar için daha iyi olacaktır. Çünkü sakinleşen insan daha iyi düşünür.

Hakkında Tuğçe

Bazı adamlar, incitmeden sevemezdi.. Kırardı, dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında… Bazı adamlarsa, tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir