Anasayfa / Eğitim / ÖSYM’den Büyük Değişiklik..!

ÖSYM’den Büyük Değişiklik..!

ÖSYM’den Büyük Değişiklik..!

Sınavlarda ‘ayrı cevap kağıdı’ uygulaması sona eriyor. Uygulamayla birlikte pek çok öğrencinin muzdarip olduğu cevapları kaydırma riski de ortadan kalkmış olacak.

Sınavlarda öğrencilerin ayrı ayrı cevap kağıdı olduğundan öğrencilerin kafalarının karıştığını söyleyen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir Sınavlarda sorularla cevap kağıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir uygulama ile bu sorunu ortadan kaldıracağını belirtti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, kurumun uyguladığı sınavlarda sorularla cevap kağıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir uygulama geçeceklerini, böylece adayların hem cevapları kaydırma riskinin ortadan kalkacağını hem de zaman kaybetmeyeceklerini bildirdi.

Sayın Ömer Demir’in Yaptığı Açıklama Şu Şekilde;

“Sınavlarda, artık ayrı bir cevap kağıdı olmayacak ve soru kitapçığında direkt soruların altında cevap alanı yer alacak uygulamaya 30 Nisan 2016’da yapılacak sınavla başlanacağını ve zamanla diğer sınavlara yaygınlaştırılacağını  vurguladı.

Ankara’da Yaklaşık 10 Okulda denemesini yapıldığını belirten Demir ilerde yaygınlaşacağını belirtti.

 

Kaynak:Haberler.com

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

before-and-after-shots-that-demonstrate-the-power-of-visual-effects-33

FİLMLERDE GÖRSEL EFEKTLER NASIL YAPILIYOR?

Görsel Efekt Nedir? Görsel efektler, filmlerde sıkça karşılaştığımız, patlayan arabalardan canavarlara, savaş sahnelerinden uzaylılara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir