Anasayfa / Çizgi Film / Sizin İçin Seçtiğimiz Eğitici Animasyonlar

Sizin İçin Seçtiğimiz Eğitici Animasyonlar

TERS YÜZ

Yönetmenliği Pete Docter’a ait olan eğlenceli animasyonun senaristi Michael Arndt. Disney ve Pixar’ın ortak yapımı filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Amy Poehler, Bill Hader, Mindy Kaling, Phyllis Smith ve Lewis Black gibi isimler yer alıyor.

Editör yorumu: Animasyonda karakterlerin duygu değişimleri detaylı incelenirken hayata bakış açımızda anılarımızın, duygularımızın, hayallerimizin ve umutlarımızın etkilerinin ne kadar çok olduğuna esprili ve farklı bir anlayışla yaklaşılmış. Her yaş grubuna uygun bir animasyon olmasının yanı sıra gelişim çağındaki çocukların empati, objektif bakış açısı, kendini analiz etme, anlayış… gibi özelliklerinin gelişiminde faydası olacaktır.

CESUR

İnanılmaz Aile, Ratatouille gibi başarılı aninasyonlarda imzası olan Mark Andrews ve Aslan Kral’ı da yöneten Brenda Chapman’ın ortak yönetmenliğinde çekilen film, tam bir Pixar klasiği olmaya aday. Film Disney Digital 3D™ teknolojisiyle gösterime girmiştir.

 

Editör yorumu: Animasyonda Merida karakterinin asiliği ve özgür ruhlu oluşu annesi tarafından olumsuz bir durum gibi algılanarak kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır. Fakat olaylar döngüsü hem annesine hemde başrol karakterimiz Merida’ya sevginin herzaman ortak bir nokta bulabileceğini, sadece bakış açımızı değiştirmemiz gerektiğini öğretiyor. Her yaştan bireyin sağduyusuna katkı sağlayabilecek bir yapım.

YUKARI BAK

Pixar stüdyolarının yaratıcılığın konuşturduğu bir animasyon filmi daha. Her haliyle masum ve dokunaklı olabilen bu öykü, senesinin en iyi animasyon Oscar’ına layık görülmüştü.

 

Editör yorumu: Her yaştan izleyiciye hitap eden film, ölen eşinin  hayalini gerçekleştirmek için çabalayan huysuz bir ihtiyar ile sevilmeye hasret bir çocuğun çabalarının ortak noktada buluşmasını ele alıyor. Çoğu zaman güldürse de içinde fırtınalar kopan iki karakteri izlerken duygularınıza hakim olamıyorsunuz. Sevdiklerinize daha hassas olmanız gerektiğini bir defa daha hatırlatıyor film.

KÜÇÜK PRENS

Kung Fu Panda’nın yönetmeni Mark Osborne’un yönetmenliğini yaptığı filmin orijinal seslendirme kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Marion Cotillard, Jeff Bridges ve Paul Giamatti gibi ünlü isimler bulunuyor.

 

Editör yorumu: Yaşlı bir adamın kendi hikayeleriyle küçük bir kıza ulaşmasını konu alan animasyon, Ebeveynlerin çocukları için hazırladığı gelecek planlarına dalarak çocukların duygularını, hayal dünyalarını ve aslında en önemlisi umutlarını gözardı ettiklerine çok güzel değinmiştir. Sevginin oluşum aşamalarını masalımsı bir dille seyircisine aktaran film büyümenin bir çocuk için demek olduğunu ve bunun anlamını büyüdüğümüzde nasıl unuttuğumuzu akılda kalıcı görsellerle göstermekte. Bu animasyon her yaşta bireyin unuttuğu bir şeyleri hatırlatacaktır.

 

EVİM

Tim Johnson’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin orijinal seslendirme kadrosunda Jennifer Lopez, Rihanna, Jim Parsons, Jennifer Lopez ve Steve Martin gibi ünlü isimler bulunuyor.

 

Editör yorumu: Eğlenceli ve başarılı bir animasyon. Bol bol eğlence, arada duygusallık derken aslında izleyicisine bir çocuğun gözünden anne sevgisini anlatıyor. Bunun yanında sevginin ne demek olduğunu bilmeyen ama bunu öğrenmeye hevesli bir uzaylının dünyevi duyguları tanımlamasına, anlamlandırmasına ve benimsemesine şahit oluyoruz. kahramanlığı ego için değil, sevgi için yapmamız gerektiğini tüm izleyicilere anlatan güzel bir çalışma.

Hakkında Figen Leylan

^_^

İlgİnİzİ Çekebİlİr

before-and-after-shots-that-demonstrate-the-power-of-visual-effects-33

FİLMLERDE GÖRSEL EFEKTLER NASIL YAPILIYOR?

Görsel Efekt Nedir? Görsel efektler, filmlerde sıkça karşılaştığımız, patlayan arabalardan canavarlara, savaş sahnelerinden uzaylılara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir