Anasayfa / Teknoloji / Türkiye’de Finansal Kriz! Anonymous Türk Bankalarına Saldırıyor!

Türkiye’de Finansal Kriz! Anonymous Türk Bankalarına Saldırıyor!

Anonymous-bankalara-saldırıyor

Bugün saat 16.00 itibarıyla pek çok bankanın internet sitelerine erişim kesildi. Sorun 14 Aralıkta yapılan siber saldırı oldugunu ve arkasinda anonymous olduğundan şüpheleniliyor.

Bankalar resmi aciaçıklama yapmadı ve bazi bankaların web siteleri normale döndü. Bazıları ise hala hiç açılmıyor. Bazıları ise çok grc veya yarım açılıyor. Garanti Bankası internet sitesine siber saldırı yapıldı. Saldırının nedeni hala bilinmiyor. Garanti Bankası yetkilileri erişim ile ilgili sıkıntı yaşandığını ve nedeninin hala bilinmedigini belirtti. Erişimi sağlayamayan bankalar arasında Akbank, İşBankası, Ziraat Bankası gibi isimler de yer almaktadır. 

14 Aralık da başlayan bu saldırılar, dünyaca ünlü anonymous saldırıları üstlenene kadar, Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı saldırının arkasında Rusya’nın olabileceği düşünülüyordu.Anonymous saldırıyı kendilerinin yaptığını söyledi. Dün bir Tweet atarak “Yapan Rusya Değildi” dedi.

Anonymous “IŞID’ı desteklemektrn vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edecegiz. Hükümet sitelerinizi çökerteceğiz” dedi.

 

Editör Yorumu : Bu saldırıların finansal yapılması çok düşündürücü. Bence amaçları Türkiye’yi finansal olarak çökertip, Turkiye’yi Rusya gibi krize sürüklemek.

Sizce bu saldırıları önleyebilir miyiz?

 

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir