Anasayfa / Diğer / Türkiye’de Yükselen Yeni Müzik Türü “TRAP”

Türkiye’de Yükselen Yeni Müzik Türü “TRAP”

 

Trap, Amerika’da rap müziğin bir türü olarak ortaya çıkmıştır. Trap’in türkçe çevirisi ise “tuzak” anlamına gelmektedir. 1990’ların başında ABD’nin güney eyaletlerinde ortaya çıkan bir müzik tarzı. Agresif sesler ve sözler içeren bir müzik tarzıdır. 2012’de EDM yapımcıları ve DJ’leri tarafından şarkılarında trap müzik unsurlarını kullanmaya dayalı olan bir akım ortaya çıkmıştır.

832-soyunma-odası

Hiphop kültürünün Türkiye’de yayılmasıyla Trap tarzı da ünlenmeye başladı. Türkiye’de radyolarda ve yeni medya dediğimiz sosyal medyada Trap müziğin revaçta olduğu bir dönemdeyiz. Türkiye’de Trap müziği icra eden iyi isimlerden Ezhel, Khontkar, Ben Fero, Ceg, Anıl Piyancı ve Şehinşah gibi isimler son zamanlarda ses getiren işlere imzalarını atmışlardır. Bu isimler dışında Trap müziğin soundunu kullanarak kendi tarzında devam eden Hayki, Hidra, Patron, No.1 gibi isimlerde yaptıkları işleri takdir ettirmeye devam ediyorlar.

maxresdefault (1)

Türkiye’de eskiye nazaran artık sadece rapçilere hizmet veren yapım şirketleri ve yeni isimlere destek olmaya çalışan rapçiler çoğunluktadır. Bu isimlere M.O.B ve Epidemik Yapım gibi isimler örnek verilebilir. Örneğin hepimizin çok sevdiği Ben Fero ilk single parçasını Epidemik Yapım’dan yayınlamıştır. M.O.B ise çoğumuzun tanıdığı Burry Soprano, Motive, Aksan, GNG gibi isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

s-0c1dc4903134498abd5afdd8a8deaf76f0f53ce5

Hakkında Atakan Öztayfun

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir