Anasayfa / Oyun / PC Oyunları / Uncharted: The Nathan Drake İnceleme!

Uncharted: The Nathan Drake İnceleme!

Bir PlayStation oyuncusuysanız sizi geçiyorum, fakat bir PC veya Xbox kullanıcısıysanız bile Uncharted serisini mutlaka duymuşsunuzdur. Hatta oynamak istemiş veya oynamış bile olabilirsiniz. PlayStation oyuncuları zaten tüm Uncharted oyunların tadına bol bol bakmıştır bu güne kadar. Fakat biraz genç oyuncuları düşünelim şimdi, Uncharted: Drake’s Fortune’ı veya Uncharted 2: Among Thieves’i kaç genç oyuncu oynamış olabilir? Cevabınızı duydum. Evet, haklısınız. Çok az.

Oyunculuk deneyimlerine PlayStation 4’te başlayan veya PC haricinde bir de PlayStation 4 oynayan oyuncuların hepsi Uncharted: Drake’s Fortune’u, Uncharted 2: Among Thieves’i ve Uncharted 3: Drake’s Deception’ı ne yazık ki tadamamış olabilir. Sony de PlayStation 4’ü çıkarttığından beri remastered oyunlara pek meraklı olduğu için merak etmeyin. Artık sizler de PlayStation 4’ünüzde bu 3 oyunu oynayabileceksiniz. Nasıl mı? Tabii ki de Uncharted: The Nathan Drake Collection sayesinde. 7 Ekim 2015 tarihinde çıkışını yapan bu güzel paket ile Uncharted serisinin ilk 3 oyununu teknolojik ve görsel avantajlarla yeni nesil konsolumuzda oynayabiliyoruz artık.

Uncharted: The Nathan Drake Collection içerisinde 3 adet Uncharted oyunu bulunduruyor. Bu oyunlardan ilki, serinin ilk oyunu olan ve Güney Amerika’da kayıp bir hazine peşine düştüğümüz Uncharted: Drake’s Fortune. Paketin içerisindeki ikinci oyun ise Nepal’e yolculuk yaptığımız ve Shambhala isimli bir kayıp şehir aradığımız Uncharted 2: Among Thieves. Paketin içerisinde bulunan son oyun ise, ana seriden çıkan son oyun olan Uncharted 3: Drake’s Deception. Bu oyun içerisinde de ana karakterimiz olan Nathan Drake’in ilişkilerine derinlemesine bir bakış atıyoruz. Kısaca Uncharted: The Nathan Drake Collection içerisinde serinin 3 ana oyununu da bulunduruyor. Eğer Uncharted 4: A Thief’s End öncesinde küçük bir hazırlık yapmak istiyorsanız oyunun senaryosu için, Uncharted: The Nathan Drake Collection sizin için kaçmaz bir fırsat.

İşte bu soruyu sormayacaktık aslında. Uncharted: The Nathan Drake Collection ile serinin ilk 3 oyununa eklenen o kadar fazla yenilik gördük ki, hangisini önce söylesem bilemiyorum. Fakat en erken fark edebileceğiniz yeni özellik, Uncharted 3: Drake’s Deception ve Uncharted 2: Among Thieves’de bulunan beyzbol bomba atma sisteminin, serinin ilk oyununa da eklenmesi oluyor. Paket içerisinde bulunan 3 oyunun da atış ve vuruş hisleri birbirlerine dengelenmiş halde. Yani oyundan oyuna geçtiğinizde, sanki farklı bir oyun oynuyormuş gibi değil de, oyununuza devam ediyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Paketin içerisinde zorluk seviyeleri de bir hayli dikkat çekiyor çünkü “Crushing” zorluk seviyesi artık oyun başlar başlamaz aktif oluyor. Bu zorluk seviyesi haricinde oyuna 3 farklı zorluk seviyesi de ekleniyor. Bunlardan ilki, oyunun en kolay zorluk modu olan “Keşif Modu”, arkadaşlarınızla en hızlı kimin olduğunu ölçebileceğiniz “Speed Run” zorluk seviyesi ve son olarak oyunun en zor modu olan “Brutal” modu. Brutal modunu, oyunu Crushing seviyesinde bitirerek açabiliyorsunuz. Yani işiniz bayağı zor diyebilirim.

Hakkında Yunus Emre

İlgİnİzİ Çekebİlİr

se

Steam Ücretsiz Oyun Dağıtıyor (SEGA)

Sega  “Make War, No Love” isminde bir etkinlik düzenledi. Kısa süreliğine ücretsiz oyunlar dağıtacak. Sega, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir