Anasayfa / Eğitim / ÜNİVERSİTEDEN SONRA HEMEN İŞ HAYATINA ATILMAK DAHA KOLAY?

ÜNİVERSİTEDEN SONRA HEMEN İŞ HAYATINA ATILMAK DAHA KOLAY?

Üniversiteden mezun olduktan sonra hemen iş hayatına nasıl atılabilirim diye düşünüyorsunuz ve zor olduğunu düşünüyorsunuz aksine çok daha kolay. Nasıl mı?

 • Hayatın sorumluluklarına sahip değilsiniz.
rahatlık

Hayatınızı istediğiniz şekilde yaşama imkanınız var ve bu dönem içerisinde maddi olarak büyük beklentiniz yoktur. Yaptığınız işin sonunda sizden para ekmek vb gibi şeyler bekleyen kimse yok bu yüzden bu dönemde çok rahat bir hayat içerisindesiniz.

 • Çok fazla boş vaktiniz var.
boş vakit

Okuduğunuz bölüme göre değişiklik gösterse de hemen hemen bütün bölümlerde aynı oranda boş vakitler vardır. Ayrıca sömestr ve yıl sonu tatillerinde çok fazla boş vakitleriniz bulunmaktadır.

 • Yatırım bulmanız daha kolay.
yatirimci

Beklentinizi yüksek tutmadan başlayacağınız bir iş için çok yüklü miktarda paraya ihtiyaç duymayacaksınız. Tek yapmanız gereken şey bir şeyler düşünüp üzerinde çalışarak o fikri ortaya koymanız gerekmektedir.Gerisi tabir-i caizse çorap söküğü gibi gelir.

 • Üniversitenizden destek alma şansınız var.
engelli-dostu-hastaneler-projesine-universite-destegi-h1440397028

Elinizin altında araç gereçlerinden istifade edebileceğiniz, bilgi birikimini kullanabileceğiniz, hocalarından akıl alabileceğiniz devasa bir kaynak var, üniversiteniz. Hatta azminizi gören üniversite size maddi olarak da destek sağlayabilir.

 • Hayallerinizin peşinden gitmek daya kolay
hayaller

İş hayatına atıldığınız zaman hayallerinizi gerçekleştirme şansınız bugün ki kadar mümkün olmayacak. Ama üniversite yıllarınızda hayallerinizi gerçekleştirmeniz daha mümkün.

 • Üniversite yıllarınızda kazandığınız para ilerde işinize yarar.
anket-doldurarakpara-kazanmak

Azda olsa üniversite yıllarınızda para kazanmanız sizi güçlü karalarında emin bir kişi yapar ve iş hayatına alışmış olacaksınız ve hatta iş hayatında güçlü bir kişi olabilme imkanı sağlar.Yeni yatırımlar yapabilme şansınız daha yüksektir.

 • Parayla satın alınması mümkün olmayan tecrübeler kazanabilirsiniz.
tecrübe

Hayata diğer kişilerden 1-0 önde başlama şansınız vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra kendi işinizi yapmak için gereken tecrübeleri yaşadığınız için bu gibi konularda deneyim sahibisiniz ve bazı sorunları daha kolay aşabilirsiniz. Bu da sizin için büyük bir kazanımdır.

 • Yardım bulabileceğiniz insanlar çok yakınınızda
yardımlaşma

Her bölümden, her branştan insanlarla bir arada bulunduğunuzu hatırlamanız yeterli. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her alan için daha önceden arkadaş, öğretim görevlisi bulmanız sizin için hiçte zor olmayacak.

 • İşiniz batarsa hiç sorun olmaz
hatalardan-ders-cikarmanin-iste-basariya-katkisi-nasil-olur

Başarısızlık dünyanın sonu değil aksine bir tecrübe kazandınız ve kaybedeceğiniz milyonlar olmayacak bir daha ki iş kurduğunuzda bu gibi bir olayla karşılaştıktan sonra nasıl bir yol izleyeceğinizi çok iyi biliyorsunuz ve daha dikkatli olacaksınız. Kendinizden başka kimseye hesap vermeyeceksiniz.

 • Ekip ruhunu keşfedeceksiniz.
ekip ruhu

Birlikte çalışmanın bir olmanın önemini daha erkenden göreceksiniz.

 • Her şeyi deneme imkanınız var.

herşey

Az para yatırdınız, çok yüksek beklentiniz yok, zaten öğrenmek için yapıyorsunuz. O yüzden son derece rahat olabilir, en uçuk hayallerinizi gerçekleştirme imkanınız var.

 • Almaya cesaret edilemeyecek riskleri alma imkanınız vardır.
risk

Risk almanın  ve sonuçlarının ne derece olduğunu daha önceden yaşadığınız için nasıl bir yol izleyeceğinizi daha iyi biliyorsunuz ve cesur hamleler yapabilirsiniz.

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

before-and-after-shots-that-demonstrate-the-power-of-visual-effects-33

FİLMLERDE GÖRSEL EFEKTLER NASIL YAPILIYOR?

Görsel Efekt Nedir? Görsel efektler, filmlerde sıkça karşılaştığımız, patlayan arabalardan canavarlara, savaş sahnelerinden uzaylılara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir