Anasayfa / Haberler / Volkswagen’de Skandal Olay Bitmiş Değil.

Volkswagen’de Skandal Olay Bitmiş Değil.

f_Volkswagen_329319684418

Volkswagen CEO’su Matthias Müller çalışanlarıyla bir toplantı yaptı ve emisyon skandalının firmaya yükünün ağır olacağına dair personelini uyardı. Neue Osnabrücker Zeitung‘un bu toplantıyla ilgili yorumu şu şekilde:

“Volkswagen’da ağır bir hava var. Çalışanların çoğu, bir grup menajer ve teknikerin işlediği suçun ceremesini çekmekten haklı olarak korkuyor. Bu skandalın ucu hâlâ açık. Eğer milyarlarca euro ve yüzbinlerce müşterinin güveni kaybedilecek olursa bunu nihayetinde birilerinin ödemesi gerekecek. Bu da şimdiye kadar mutlak güvenceli işlerin kaybedilmesi tehlikesinden başka bir anlama gelmiyor. Skandalın üstesinden gelebilmek için yoğun bir tasarrufa gidilmesi dolayısıyla ücretlerin hissedilir derecede düşürülmesi tehdidi de var. Şirketin yeni şefi Müller’in gerçekçi, açık ve dürüst bir biçimde işçiye gitmesi haneye olumlu bir not olarak düşülebilir. Şirketin uzun yıllardır çalışanı olması sebebiyle taraflı ve ürkek davranacağına dair emareler şimdiye kadar görülmedi.”

 

Hannover’de yayımlanan Neue Presse gazetesinin konuyla ilgili yorumunda şu satırları okuyoruz:

“Volkswagen yeni CEO’su Wolfsburglu şirketin yönetimini olabilecek en elverişsiz zamanda üstlendi. Dizel motorlu araçlarda emisyon gazlarında yapılan manipülasyon nedeniyle otomobil üreticisinin itibarı ağır hasar gördü Bununla birlikte skandalın en sonunda şirkete maliyetinin ne olacağı tamamen belirsiz. Ödenecek cezalar, donanımda yapılacak değişiklikler, ciro düşüşü… Tüm bunların toplamı iki haneli milyarlık bir meblağı bulabilir. Müller sinmek yerine ileriye doğru kaçıyor ve personelini zor zamanlara hazırlıyor. Ama bu krizi Volkswagen çalışanlarının sırtına yüklememe isteği içinde olduğunu da beyan ediyor. Personele bu işaretin verilmesi zorunlu. Zira çalışanların desteği ve güveni olmadan kimse bu dev şirketi yeniden yoluna sokamaz.”

 

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Hakkında Finddex.Com Editörü: Ali KARAGÖZ

“ Hiçbir Kalem, Kaderi Silip Baştan Yazmıyor…. “

İlgİnİzİ Çekebİlİr

secim-sandigi-696x392-696x392

30 büyükşehirde an itibarıyla son durum!

Türkiye, önümüzdeki beş yıl yerel idarecilerini belirlemek için sandık başına gitti. Yurt genelinde saat 17.00’de ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir