Anasayfa / İnternet / Yeni Özelliklerle Google Chrome 48 Beta Sürümü !

Yeni Özelliklerle Google Chrome 48 Beta Sürümü !

  • Google Chrome 48 Beta sürümü ile daha çok geliştiricileri ve Chrome Android sürümünü hedef alan yenilikler içeriyor. Web ve uygulama tabanlı olarak ayrıma gidebilmek adına, geliştiricler Chrome 48 sürümünde özelleştirilmiş butonlar koyabilecekler. Yayınlanan örnek ile uygulamanın hava durumu uyarıları ve taksi çağırma için bir hatırlatma sistemini sunabileceği görünüyor.1449274774_customnotification.png
  • Bu sürümün getireceği yeniliklerden biri de bildirimlerin otomatik olarak silinebilmesi olacak. Chrome üzerinden günlülk 350 milyon push notification geldiğini bildiren Google Chrome 48 Beta ile bu bildirimlerin otomatik olarak kaldıralabileceğini belirtiyor. Chrome tarayıcısının mobil sürümü, kullanıcının bağlantı hızını tespit ederek, bu bağlantı için en uygun kaynakları sağlayabilecek.  Bu yenilik gelişmekte olan ülkelerdeki geliştiriciler için uygulamadan tam verim alabilecekleri anlamına geliyor.
  • Chrome 48 Beta ile Android Chrome uygulaması, Chromecast ve Google Cast uyumlu cihazlarda görüntüleme desteği de sunacak. Geliştiriciler, telefonlarda büyük ekran ve projektör modlarını aktif hale getirme yetkisine sahip olabilecek. Google Chrome 48 Beta sürümüne Google Play Store üzerinden erişebilirsiniz ve tarayıcı üzerindne beta sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Chrome 48 sürümünün final versiyonu ise 2 ay sonra kullanımda olacak.

chrome-1

Hakkında Ahmet Ökdem

Kişisel bir bilgisayar, zekamızın bir parçası olarak bize destek olan araçtır.

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir