Anasayfa / Teknoloji / Yeni Yılda Sosyal Medya’da Ki Değişiklikler

Yeni Yılda Sosyal Medya’da Ki Değişiklikler

s-5afc370b2f5f18e55f70ba40b0c99eb4165c9888

2015 Sosyal medya da neler olduğunu anlamak için şöyle bir geçmişe dönüp bakmada fayda var.her ne kadar facebook kullanıcısı artsa da 2015 yılında kullanıcılarını kaybetmiş gibi görünüyor. Artış gösteren Twitter da iyi bir çizelge çıkartamamıştır.

 

Sosyal Medyayı Dünyanın %75’i Kullanıyor

Teknolojik yaşamın kalbi artık sosyal medyalarda atmaktadır. İnternet trafiğinin ortaya çıkmasının en büyük nedeni budur.20216’ya kadar internetle iç içe olmayan %25’lik bir kullanıcı potansiyeli vardır. Fakat bu dilim 2016 yılında sosyal medyaya dahil olacaktır.

 

INSTAGRAM Yeni Nesli Kendine Bağlıyor

Facebook ve Twitter ne kadar kullanıcısını artırsa da gençler artık INSTAGRAM’I tercih ediyor.15-20 yaş grubu artık Facebook ve Twitter’ı terk etmeye başlıyor.Artık daha populer olarak INSTAGRAM tercih ediliyor.2015 yılı ikinci altı ayında INSTAGRAM’a üye olan sayısı 2 kat artmıştır.

Peki 2016’da Sosyal Medyanın Hali Ne Olacak?

İstatistiklere göre sosyal medya hayatımızda daha çok yer alacak ve popülerliğini koruyacak. İnternetin daha hızlı yayılması,mobil cihazlar hayatımıza sürekli girmektedir.bu demek oluyor ki sosyal medya hayatımızda daha fazla yer alacaktır. Yani kısacası sosyal medya istatistiklere göre daha da fazla artacaktır.

 

 

Hakkında Ali Şahingöz

İlgİnİzİ Çekebİlİr

sozlesmeli-ogretmenligin-detaylari-belli-oldu

Eğitimde Yeni Yöntem Ters Yüz Öğrenme

Eğitimde yeni yöntem Ters Yüz Sistem TYS Eğitimde oluşturmacılık yaklaşımına dayanan TYS yaklaşık on beş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir