Anasayfa / Genel / Yeşim Köksal Kimdir?

Yeşim Köksal Kimdir?

O ses Türkiye programına katılan ve sesiyle jürileri etkileyen Yeşim köksal Kimdir?Aslen Kırşehirli olan yeşim Köksal 2011 yılında Azerbaycanda en iyi müzik ödülünü almıştır.Halen kendisine ait müzik işletmesinde çalışmaktadır.Albiminde 2 adet bozlak yer almaktadır.Ötmesin bülbüller bozlağı daha önce bir dizi de de kullanılmıştır.

Ayrıca Yeşim KÖKSAL 1987 Ankara doğumlu. Aslen Kırşehir Mucurlu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı.  Ankara Keçiören ve Etimesgut Belediyesi’nde Salih TURHAN şefliğinde koroda görev aldı. 2003 yılında Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Kurum ve Kuruluşlar Arası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu. 2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı THM Gençlik korosuna başlayan KÖKSAL, 2006 yılında TRT İstanbul Radyosu Gençlik korosuna geçiş yaptı. 2009 Ocak ayında TRT 1’de yayınlanan “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasında dokuz hafta yer aldı.
Halen kurumda görev alan Köksal, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur. Kendisi birçok TV programında yer almıştır. Bunlardan bazıları; TRT Müzik “Aşk İle, Gece Mavisi ve Her Yerde Müzik, Can-ı Gönül”, TRT 1’de “Bir Yaz Sabahı, Gönül Penceresi…” Kral TV’de “Dost Bağı ve Urfa Sıra Geceleri” Kanal B’de “Yurdun Sesi, Bizim Türküler” Kanal 7’de “İzzet Yıldızhan Show, İkbal’le Hayatı Paylaştıkça” adlı programlarda konuk sanatçı olarak görev aldı.

Son olarak Azerbaycan’da 14–21 Mart 2011’de gerçekleştirilen Beynelxalq Muğam Müsabigesi’nde en iyi Mugam okuyan yabancı sanatçı özel ödülünü aldı.Şu an formasyonunu alıp müzik öğretmenliği yapmak isteyen sanatçının avaz albümü eserleri şunlardır.

 1. Kova kova indirdiler yazıya
 2. Şu yüce dağların karı eridi
 3. Çavuş sizin evleriniz nerdolur
 4. Erciyes’ten duman kalktı
 5. Biter kırşehir’in gülleri biter
 6. Ötmesin bülbüller solmuştur gülüm (bozlak)
 7. Dağlar dağladı beni
 8. Çubuğuna lüleyim
 9. Yaylalar içinde erzurum yayla
 10. Karanfil ekeceğim
 11. Yağmur yağdı bulandı hava (bozlak)
 12. Hey nari topak taşın kenarı
 13. <iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/Eua-FT2PrEE” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Hakkında admin

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir