Anasayfa / Eğitim / YGS BAŞVURULARI BAŞLADI

YGS BAŞVURULARI BAŞLADI

İşte beklenen an geldi. O kadar öğrencinin hayatını etkileyecek olan sınavın başvuruları başladı.

YGS başvuru dönemi bugün itibariyle başlamıştır. Öğrenciler için çok büyük bir önem taşıyan bu sınav 13 Mart tarihinde yapılacaktır. Başvuruları 20 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecektir.

Sınava girecek adaylar bir orta öğretim kurumundan veya örgün eğitime devam eden öğrenciler herhangi bir kurumdan ve son sınıf (12. sınıf) öğrenciler kendi okullarından başvuru yapacaklardır.

Başvuru yapmadan önce bankaya veya ÖSYM’nin sitesinden kredi kartı veya banka kartı ile yapabilirler.Başvuru yapan öğrencilere her adaya özgü bir şifre verilecektir. Bu şifre her adaya özgü olup Başvuru bittikten sonra bu şifre ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfasına gireceklerdir. Bu şifrenin ikinci bir şahısla paylaşılması tavsiye edilmez.

Sınav tarihleri 2 Mart 2016 tarihinde açıklanacaktır.

ÖSYM’nin yeni bir yeniliği var. Açık Öğretim ön lisans, lisans ve ön lisans programları ile özel yetenekle öğrenci alan lisans programların girişte 140 baraj puanı olan puan 150 olmuştur. Yeni yapılan bu uygulama ile 2016 yılından itibaren baraj puanı 10 olarak devam edecektir.

LYS(LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI) başvuruları 4-14 Nisan arasında yapılacaktır. LYS sınavı haziran ayında yapılacak ve sonuçlar  18 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacaktır.

ADAY İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EDİTÖR YORUMU: HERKESE ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUM. HAYATTA HANGİ MEVKİYE GELMEK İSTİYORSANIZ ÇALIŞMADAN YAPAMAZSINIZ SİZ ELİNİZDEN GELENİ YAPIN GERİSİ TAKDİRİ İLAHİ. HERKESE BAŞARILAR EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI ALMANIZ DİLEĞİYLE.

Hakkında Sevilay Gülcan

Takvim düzeni herkes için aynı dönse de zaman herkes içinde başka türlü ilerler...

İlgİnİzİ Çekebİlİr

saglik

Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Nedir?

Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma Sağlık Hakkından Yararlanma Yurtiçi Sağlık Hakkından Yararlanma 1- ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir